OPRAC.:
Jacek Kmiecik
screenshot wtatennis.com
Druga polska rakieta Magda Linette awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Charleston. Poznanianka pokonała rozstawioną z numerem 13 Ukrainkę Dajanę Jastremską 0:6, 6:4, 6:3. Spotkanie trwało godzinę i 48 minut.

Magda Linette z Dajaną Jastremską mierzyła się po raz czwarty w karierze i odniosła pierwsze zwycięstwo, choć początek meczu nie zwiastował przerwania serii porażek.

Magda Linette dziękuje Dajanie Jastremskiej za grę
Magda Linette dziękuje Dajanie Jastremskiej za grę screenshot wtatennis.com

Druzgocący pierwszy set Linette

W pierwszym secie Polka prezentowała się słabo w każdym aspekcie tenisowego rzemiosła. W efekcie gładko przegrała partię z półfinalistką tegorocznego Australian Open 0:6.

Później jednak 63. w światowym rankingu Linette grała znacznie lepiej. Zdecydowanie poprawiła serwis, a także znalazła sposób na podanie rywalki. W drugim secie trzykrotnie przełamała zajmującą 32. pozycję na liście WTA Jastremską i wyrównała stan meczu.

W trzecim secie wystarczyło jedno przełamanie

W trzecim secie 32-letnia poznanianka nie dała Ukraince nawet jednej okazji do przełamania. 23-letniej Jastremskiej natomiast moment słabości przydarzył się w szóstym gemie. Linette wówczas ją przełamała i do końca utrzymała przewagę.

wtatennis.com

W pierwszej rundzie Credit One Charleston Open Linette pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6:3, 6:4.

O ćwierćfinał z najwyżej rozstawioną Pegulą

Kolejną rywalką drugiej rakiety Polski będzie najwyżej rozstawiona Jessica Pegula. 30-letnia Amerykanka pokonała rodaczkę Amandę Anisimovą 3:6, 6:3, 7:6(3). Polka z Pegulą mierzyła się wcześniej raz i uległa jej 1:6, 5:7 w ubiegłym roku w Miami Open.

Z Polek w Charleston rywalizowała jeszcze Magdalena Fręch. We wtorek przegrała w 1. rundzie z Amerykanką Sloane Stephens 0:6, 2:6.(PAP)