Mają to! Koszykarze Zastalu z pierwszym zwycięstwem w lidze!

Maciej Noskowicz
Wreszcie pierwsze zwycięstwo koszykarzy Enei Stelmetu Zastalu BC w rozgrywkach Orlen Basket Ligi Zielonogórzanie po dogrywce pokonali w Łańcucie miejscowy Sokół 89:88

Zielonogórski zespół prowadził przez większą część spotkania. Po pierwszej kwarcie 26:18, a pod koniec drugiej kwarty było już 44:29 dla gości. Końcówka pierwszej połowy była jednak fatalna w wykonaniu podopiecznych Davida Dedka. Sokół zdobył 13 punktów, nie tracąc żadnego i do przerwy Zastal prowadził zaledwie 44:42.

Po trzeciej kwarcie było 62:60 dla Zastalu, a w ostatniej, decydującej kwarcie zielonogórzanie objęli ośmiopunktowe prowadzenie (74:66). Sokół jednak ambitnie gonił i doprowadził do remisu. Po 40 minutach było 81:81. W dogrywce lepszy minimalnie Zastal i pierwsze zwycięstwo staje się faktem!