Mali piłkarze opanowali stadion miejski w Nowej Soli [DUŻO ZDJĘĆ]

Edward Gurban
Na stadionie miejskim w Nowej Soli w dniach 26-27 kwietnia odbyły się finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wzięło w nim udział ponad 600 piłkarzy i piłkarek z 14 okręgów lubuskich, którzy wygrali rozgrywki na poziomie powiatowym.

Finały wojewódzkie były nie tylko doskonałą okazją do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansą na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej kariery. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku 8 lat wyłoniono tylko na poziomie regionu.

Wśród chłopców Falubaz Zielona Góra wygrał z Koroną Wschowa. U dziewcząt MUKS Zielona Góra wygrała z MUKS Stilon Gorzów. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować Lubuskie w finale ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym. W kat. U-12 chłopców reprezentować nas będzie Dwójka Gubin, która w finale wygrała z UKS 4 Kostrzyn, a dziewcząt: MUKS Kostrzyn, który pokonał Dobiegniew. W U-10 najlepsi okazali się chłopcy z Rzepina, którzy pokonali Falubaz Z. Góra i wystąpią w finale krajowym oraz dziewczęta Stilonu Gorzów, które pokonując MUKS Zielona Góra, wystąpią na Narodowym.