Marcin Jabłoński nowym starostą powiatu słubickiego

  Marcin Jabłoński nowym starostą powiatu słubickiego

  Renata Hryniewicz

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Marcin Jabłoński starosta słubicki

  Marcin Jabłoński - nowy starosta słubicki ©Mariusz Kapała

  Marcin Jabłoński został we wtorek 22 marca nowym starostą powiatu słubickiego. Wcześniej na sesji jego poprzednik Piotr Łuczyński został odwołany.
  Marcin Jabłoński starosta słubicki

  Marcin Jabłoński - nowy starosta słubicki ©Mariusz Kapała

  W powiecie słubickim od kilku miesięcy nie dzieje się dobrze. Piotr Łuczyński miał otwarte spory z opozycją, która twierdziła, że straciła do niego zaufanie. Opozycja już od dłuższego czasu dążyła do tego, by Łuczyński ustąpił ze stanowiska starosty. Nie mogli go sami odwołać, bo mimo, iż mieli większość w radzie, do odwołania brakowało dwóch głosów. Dziś te głosy pozyskali i w tajnym głosowaniu odwołali starostę Łuczyńskiego.

  Kandydatami do objęcia funkcji po Łuczyńskim byli Marcin Jabłoński oraz wicestarosta Tomasz Stupienko. Nowym starostą został ostatecznie Jabłoński, który w przeszłości rządził już powiatem słubickim.

  To powrót Marcina Jabłońskiego do życia publicznego. Jabłoński był już: wiceburmistrzem Słubic, wicewojewodą gorzowskim, prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Słubicach, starostą słubickim, marszałkiem województwa lubuskiego, prezesem szpitala w Słubicach, wojewodą lubuskim i podsekretarzem stanu w MSW.

  Od 2001 r. należy do Platformy Obywatelskiej. Dwukrotnie kandydował do Sejmu i raz do Parlamentu Europejskiego, ale bez powodzenia. W październiku 2013 r. starał się o przewodnictwo w lubuskiej PO. Batalię przegrał jednak z Bożenną Bukiewicz.

  Jabłoński w styczniu 2014 r. odszedł z MSW, gdzie był odpowiedzialny m.in. za policję. W marcu 2014 r. został prezesem spółki Exatel, z której po roku został odwołany.

  Do polityki wrócił, kiedy rządy w PO objął Grzegorz Schetyna, a komisarzem partii w regionie został senator Waldemar Sługocki.

  Przeczytaj też: Rodzina 500 plus Lubuskiem. Wniosek do pobrania, gdzie złożyć dokumenty

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia