Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MATURA 2019 - JĘZYK POLSKI. 6 maja ruszają matury. Na początek egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym

red.
6 maja ruszają matury 2019. Pierwszego dnia maturzyści będą pisać egzamin z języka polskiego.
6 maja ruszają matury 2019. Pierwszego dnia maturzyści będą pisać egzamin z języka polskiego. archiwum
6 maja ruszają matury 2019. Na początek język polski. Tego dnia maturzyści będą pisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Sprawdziliśmy, jakie pytania z matury z języka polskiego na maturze były w poprzednich latach.

Matura 2019 - JĘZYK POLSKI

Pisemna matura 2019 z języka polskiego odbywa się w poniedziałek, 6 maja. Egzamin będzie podzielony na dwie części:

  • podstawowa, pisze ją obowiązkowo każdy maturzysta. Ta część rozpoczyna się o godzinie 9.00
  • rozszerzona, piszą ją tylko ci maturzyści, którzy się na to zdecydowali, bo potrzebują punktów z języka polskiego do rekrutacji na wyższą uczelnię. Ta część rozpoczyna się o godzinie 14.00
Matura 2018 Operon. Sprawdź harmonogram, pytania, odpowiedzi i arkusze

Matura próbna OPERON 2018/2019 [PYTANIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI...

Jakie pytania były na maturze z polskiego?

Przed rokiem maturzyści piszący maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym musieli się zmierzyć z następującymi zadaniami:

  1. „Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Lalki”, całej powieści Bolesława Prusa oraz wybranego innego tekstu kultury.
  2. Zinterpretuj podany utwór. Podaj tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. (Uczniowie musieli zinterpretować wiersz Ernesta Brylla pt. „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”).

Zobacz też wideo: Matura z języka polskiego 2019

Wszystko o maturze: MATURA 2019. Harmonogram egzaminu maturalnego w 2019 r. [TERMINY, PRZEDMIOTY, GODZINY, CZAS TRWANIA]

W zadaniach zamkniętych maturzyści musieli wykonać w sumie 12 zadań dotyczących przytoczonych fragmentów tekstu Włodzimierza Wójcika „Laudatio”, Wojciecha Bonowicza „Profesja stulecia”. Polegały one między innymi na streszczeniu tekstu źródłowego, połączeniu epilogu „Pana Tadeusza” z wierszem „Chleb” Tadeusza Różewicza, uzasadnieniu, dlaczego autor użył porównania „ludzie powtarzają jak papugi”, wypisaniu przykładów etykiety językowej oraz podaniu funkcji zdań z tekstu.

Absolwent obowiązkowo przystępuje do:- dwóch egzaminów w części ustnej ‎- czterech egzaminów w części pisemnej.Obowiązkowe egzaminy w części ustnej:‎- egzamin z języka polskiego (bez określania poziomu)‎- egzamin z języka obcego nowożytnego (bez określania poziomu)‎Obowiązkowe egzaminy w części pisemnej:‎- egzamin z języka polskiego (na poziomie podstawowym)‎- egzamin z matematyki (na poziomie podstawowym)‎- egzamin z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym)‎- egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym)‎

Matura 2019. TOP 14 rzeczy, które musi wiedzieć każdy maturzysta!

Jak co roku w internecie pojawiają się nieprawdziwe informacje o przeciekach z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Matura 2019 - przecieki

Jak co roku w internecie pojawiają się nieprawdziwe informacje o przeciekach z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Niektóre strony internetowe żądają nawet opłat za przesłanie rzekomych arkuszy egzaminacyjnych. W rzeczywistości nie są one prawdziwe i jest to tylko żerowanie na naiwności maturzystów. Najczęściej otrzymujemy bowiem arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat lub mieszankę pytań i arkuszy z matur, które już były.

Matura 2019 z matematyki

We wtorek, 7 maja o 9.00 maturzyści rozpoczną pisanie matury z matematyki na poziomie podstawowym.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska