Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Matura 2020 w Nowej Soli. We wtorek absolwenci szkół średnich poznali wyniki swoich maturalnych prac. Jak poszło w "Elektryku"?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Matura 2020 w CKZiU "Elektryk" - wynik ok. 60 proc.
Matura 2020 w CKZiU "Elektryk" - wynik ok. 60 proc. Arch. CKZiU "Elektryk"
W największej szkole w Nowej Soli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" matury nie zdało 10 procent. Około 20 procent będzie mogło poprawić jeden niezdany przedmiot na początku września.
  • Ten rocznik miał pecha. Rok temu strajk nauczycieli, w tym roku od marca – brak szkoły
  • Większość osób, która nie zdała matury, tak naprawdę nie zdała tylko jednego przedmiotu, a to umożliwia zdawanie poprawkowe

We wtorek, 11 sierpnia tegoroczni maturzyści poznali wyniki swoich maturalnych prac. Sprawdziliśmy, jak wypadli absolwenci Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli.

Matura 2020 w nowosolskim "Elektryku"

W kraju ogólny wynik matur w technikach wyniósł - 62,3 procenta. W nowosolskim CKZiU Elektryk" wynik ten jest zbliżony i wyniósł też ok. 60 procent. Zdaniem dyrektora szkoły na końcowy efekt wpływ miało wiele czynników.

Ten rocznik miał pecha. Rok temu strajk nauczycieli, w tym roku od marca – brak szkoły.

– Ten rocznik miał pecha. Rok temu strajk nauczycieli, w tym roku od marca – brak szkoły. Nauczanie zdalne nie spełniło oczekiwań wszystkich. Tych zaległości w nauce było sporo. Niektórzy nie potrafią się sami uczyć z wykorzystaniem nauczania zdalnego. Gdyby nauka odbywała się w szkole, może by się udało zdać większej liczbie uczniów – wyjaśnia Grzegorz Königsberg. – Nie szukam usprawiedliwień, pewnie też nasze niedociągnięcia miały wpływ. Wiele się na to składa, że wynik jest taki, jaki jest.

Matura. Egzaminy poprawkowe we wrześniu

Dyrektor podkreśla jednak, że ważne, że większość osób, która nie zdała matury, tak naprawdę nie zdała tylko jednego przedmiotu, a to umożliwia zdawanie poprawkowe. 30 procent maturzystów tej szkoły może zdać maturę we wrześniu. Będą zdawać polski, angielski lub niemiecki.

Tylko 10 procent uczniów u nas ewidentnie nie zdało matury. To jest pozytywne i to cieszy. Jeśli się przyłożą i poprawią, ostateczna zdawalność po poprawkach będzie bardzo wysoka, sięgnie ponad 80 procent.

– 60 proc. uczniów u nas maturę zdało, a 30 nie zdało tylko jednego przedmiotu. Tylko 10 procent uczniów u nas ewidentnie nie zdało matury. To jest pozytywne i to cieszy. Jeśli się przyłożą i poprawią, ostateczna zdawalność po poprawkach będzie bardzo wysoka, sięgnie ponad 80 procent - liczy dyrektor "Elektryka".

Przypomnijmy, pierwsze wrażenie po maturach 2020

Źródło: Głos Wielkopolski

od 7 lat
Wideo

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska