Medale zielonogórskich fighterów podczas mistrzostw Polski w Kaliszu. Nasi zawodnicy osiem razy stawali na podium [ZDJĘCIA]

Dla trenera Tomasza Paska i jego podopiecznych mistrzostwa w Kaliszu były bardzo udane Archiwum ASW Knockout
W Kaliszu odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule full contact. Do rywalizacji na ringu przystąpiło blisko 200 zawodników i zawodniczek z 47 klubów z całego kraju. Byli wśród nich zielonogórzanie.

Reprezentanci zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout stawali pięciokrotnie na podium. - Do Zielonej Góry przywieźliśmy cztery złote medale i jeden srebrny. To spory sukces - ocenił szkoleniowiec Tomasz Pasek. W klasyfikacji medalowej zawodnicy ASW Knockout uplasowali się na trzecim miejscu drużynowo.

Wicemistrzem Polski został Dawid Gąsiorek w kat.63,5 kg. Rafała Gąszczak w kat 91kg zdobył złoto wśród seniorów wywalczając już po raz 19 tytuł mistrza Polski. Rafał za dwa tygodnie jedzie do Austrii na Puchar Świata, więc spawdzian formy wypadł bardzo pomyślnie. Zaledwie 19- letni Dawid Avagyan ,młody wojownik rywalizujący w zeszłym roku jeszcze w gronie juniorów w tym sezonie stawia wysoko poprzeczkę seniorom i nie inaczej było w Kaliszu. Avagyan kat.60 kg wygrał wszystkie swoje pojedynki i tocząc finałowy bój o tytuł mistrzowski z reprezentantem Chrzanowa. Z postawy Dawida bardzo zadowolony był trener reprezentacji który powołał do kadry narodowej zielonogórzanina. Na najwyższym miejscu podium znalazł się również Aleksander Drzewiecki, junior starszy kat.81kg debiutujący w formule full contact Do swojej kolekcji kolejne złoto dorzucił Michał Niemiero,który po raz dziesiąty został mistrzem Polski juniorów tym razem w kat.86 kg.

Medale zdobywali nie tylko zawodnicy AWS Knockout. Świetnie spisali się fighterzy SKF Boksing Zielona Góra. Złoto w kat. 60 kg wywalczyła Emilia Czerwińska, w kat 63,5kg na najwyższym podium stanął Przemysław Kacieja, wśród juniorów starszych w kat 57 kg wygrał Przemysław Kalisz