MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapisz się na charytatywny Bieg dla Transplantacji w Zielonej Górze. Dzieci też mogą pobiec

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Zdjęcia archiwalne z VII Biegu dla Transplantacji w Parku Poetów w Zielonej Górze
Zdjęcia archiwalne z VII Biegu dla Transplantacji w Parku Poetów w Zielonej Górze Michał Korn
Zapisy na Bieg dla Transplantacji, organizowany już po raz 9. przez Uniwersytet Zielonogórski, zostały otwarte i będą trwały do 12 maja (liczba miejsc jest ograniczona - 300 osób). Bieg odbędzie się 19 maja br. (niedziela).

Bieg dla Transplantacji to bieg charytatywny. Pieniądze uzyskane z cegiełek startowych w całości są przekazywane podopiecznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nerka” – Ani i Martynce – obydwie nastolatki są po przeszczepie nerek. Minimalna cegiełka to 50 zł dla osoby dorosłej i 20 zł dla osób od 16. roku życia (oczywiście kwota może być większa). Wpłaty można dokonać na konto: mBank 63 1140 1850 0000 5006 3600 1004. W tytule należy wpisać: „BIEG”, imię i nazwisko zawodnika (lub zawodników jeżeli z jednego konta dokonywana jest opłata za więcej niż jednego uczestnika biegu).

Trasa Biegu dla Transplantacji

Trasa biegu liczy ok. 6 km ścieżkami Parku Poetów przy ul. Wyspiańskiego 60 w Zielonej Górze. Jest to dystans, który mogą pokonać zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

Zdjęcia archiwalne z VII Biegu dla Transplantacji w Parku Poetów w Zielonej Górze

Zapisz się na charytatywny Bieg dla Transplantacji w Zielone...

Od czasu pandemii bieg odbywa się w dwóch formułach. Pierwsza jest formą tradycyjną ze startu wspólnego. Odbędzie się 19 maja o godz. 11.00. Natomiast druga, to forma zdalna i tu trasę można pokonać w terminie 13-17 maja br. Każdy uczestnik biegnie indywidualnie w dogodnym dla siebie czasie. Po biegu przesyła potwierdzenie pokonania trasy w postaci jej zapisu (screen z dowolnej aplikacji biegowej podpisany imieniem i nazwiskiem). W przypadku biegu tradycyjnego trasę należy pokonać maksymalnie w czasie 70 min., natomiast w biegu zdalnym nie ma limitu czasu, można trasę pokonać np. biegnąc, spacerując czy idąc z kijami nordic walking.
Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal koszulkę i gadżety od organizatorów i partnerów biegu. Zwycięzcy biegu otrzymają też pamiątkowe puchary.

Biegi dla dzieci i badania stanu zdrowia

Przy okazji Biegu Głównego - 19 maja br. - odbędą się też Biegi dla Dzieci, w których udział jest bezpłatny. Jednocześnie - w okolicy STARTU - powstanie Miasteczko Zdrowia, z którego oferty będą mogli skorzystać nie tylko zawodnicy, ale też osoby im towarzyszące. Będzie można m.in. poddać się badaniu USG, skorzystać z porad fizjoterapeutów, przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzić skład swojego ciała. Wszystko to zorganizują studenci kierunku lekarskiego (z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA), fizjoterapii i wychowania fizycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jak się zapisać na Bieg dla Transplantacji?

Zapisy na stronie: https://super-sport.com.pl/zapisy/4020-9-bieg-dla-transplantacji.html
Organizatorami biegu są: Uniwersytet Zielonogórski, Biuro Promocji UZ, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ oraz Klub Uczelniany AZS UZ, a partnerami: Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka”, Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom „Liver”, Drużyna Szpiku oraz Biegostacja.

Przeczytaj także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska