Jacek Kmiecik
@brfootball/Twitter
Trener Interu Miami, Gerardo „Tata” Martino odpowiedział na pytania reporterów dotyczące wczesnej zmiany argentyńskiego atakującego Lionela Messiego w meczu Major League Soccer z Toronto (4:0). Wypowiedź argentyńskiego szkoleniowca „Flamingów” zacytował FCB Albiceleste.

– Lionel Messi i Jordi Alba myśleli, że są dzisiaj gotowi do gry, ale zmęczenie wzięło górę i poczuli dyskomfort. Nie sądzimy, żeby było tam coś poważnego, jeśli chodzi o kontuzje. Alba i Messi nie mają szans na rozegranie kolejnego meczu z Orlando (25 września). Jeśli chodzi o finał (Puchar USA, 28 września), nie wiem, czy zagrają

– powiedział Gerardo Martino.

Zmniennik Messiego zdobyłdwie bramki i asystował przy trzeciej

W spotkaniu Interu Miami z Toronto 36-letni Lionel Messi opuścił boisko w 37. minucie zmieniony przez reprezentanta Finlandii Roberta Taylora (strzelił Toronto 2 gole i asystował przy trafieniu Benjamina Cremaschiego), a 34-letni Jordi Alba trzy minuty wcześniej, którego zastapił Amerykanin Noah Allen (zaliczył asystę przy pierwszej bramce Taylora). Wynik otworzył w argentyński pomocnik Facundo Farias w 3. minucie doliczonego czasu do pierwszej połowy.

Messi przeniósł się do amerykańskiego klubu latem tego roku, po dwóch latach występów w Paris Saint-Germain. Zadebiutował w klubie, strzelając gola z rzutu wolnego w pierwszym meczu z Cruz Azul Mexico City w Pucharze Lig. Po 12 występach dla Interu Miami Messi ma na koncie 11 bramek i 5 asyst.

Messi coraz częściej czuje się zmęczony – wiek daje znać o sobie

20 sierpnia Argentyńczyk zdobył swoje pierwsze trofeum w Ameryce Północnej. Inter Miami zdobył Puchar Lig, pokonując Nashville w ostatnim meczu turnieju (1:1 po 90 minutach i w rzutach karnych 10-9.

Po wyjeździe z USA na wrześniowe mecze reprezentacji Argentyny w kwalifikacjach mistrzostw świata 2026 w Ameryce Południowej Messi zagrał w domowym spotkaniu z Ekwadorem (1:0), w którym zdobył zwycięską bramkę, ale pauzował z powodu przemęczenia w kolejnym wyjazdowym meczu z Boliwią (3:0). Gdy wrócił do Ameryki Północnej nie pojechał z Interem Miami na mecz MLS z Atlantą United (2:5).