Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Szczańca protestują przeciwko budowie mediateki [WIDEO]

Renata Zdanowicz
Mieszkańców czeka jeszcze decyzja, jaką formę ma przybrać sala widowiskowa, która również planowana jest do modernizacji.
Mieszkańców czeka jeszcze decyzja, jaką formę ma przybrać sala widowiskowa, która również planowana jest do modernizacji. Wiesław Zdanowicz
W poniedziałek na parter ośrodka kultury wkroczy ekipa budowlana. Ma tu powstać nowoczesna mediateka. Protest mieszkańców nie wstrzyma robót. Rada Gminy nie podjęła uchwały o wycofaniu zgody na modernizację obiektu, na co samorząd dostał ponad 650 tys. zł dofinansowania z ministerstwa.

Na 20 listach mieszkańcy zebrali ponad 340 podpisów. Tak mieszkańcy Szczańca wyrażali swój protest przeciwko umiejscowieniu Gminnej Biblioteki Publicznej – Mediateki w sali kameralnej Szczanieckiego Ośrodka Kultury, a także w pomieszczeniach przyległych.

- Uważamy, że koszt społeczny tego działania jest zbyt duży. Sprzeciwiamy się odebraniu nam, społeczności Szczańca, najważniejszego miejsca spotkań. Sala kameralna jako jedyna spełnia warunki organizacji chrzcin, przyjęć komunijnych, jubileuszy, osiemnastek, a przede wszystkim przyjęć pogrzebowych, których w dni powszednie nie można zorganizować w świetlicy szkolnej. Jest to także miejsce integracji dzieci, młodzieży i seniorów. Popularną tradycją stały się przecież dyskoteki świąteczne, andrzejki, zabawy sylwestrowe, których po przebudowie zabraknie. Władze Gminy podejmując decyzję o likwidacji sali bez zabezpieczenia alternatywnego miejsca zapomnieli o potrzebach mieszkańców! - napisali protestujący.

Część protestujących w ostatnich dniach wycofało swoje podpisy. Pozostałych miała przekonać prezentacja multimedialna. W piątek, przez cztery godziny wójt Krzysztof Neryng tłumaczył zasadność modernizacji SzOK-u i Biblioteki Gminnej. Burzliwa dyskusja obnażyła brak zainteresowania ze strony mieszkańców i nieangażowanie się w sprawy społeczne gminy.

Mieszkańców czeka jeszcze decyzja, jaką formę ma przybrać sala widowiskowa, która również planowana jest do modernizacji.

Więcej przeczytasz w środowym wydaniu „Dzień za Dniem” i na www.dzienzadniem.pl

Przeczytaj też:40 klasycznych porsche przyjedzie do Zielonej Góry! Tego nie można przegapić

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska