Młoda Stal Gorzów znów zwycięska. Jest blisko zdobycia Pucharu Ekstraligi

Jarosław Miłkowski
Stal Gorzów od zdobycia Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc dzielą już tylko dwa duże punkty, które może zdobyć za zdobycie piątego miejsca w ostatnim swoim turnieju. Facebook/Młoda Stal
W poniedziałek 4 września we Wrocławiu odbyła się VII runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc. Młodzi zawodnicy Stali Gorzów wygrali już po raz piąty i już są o krok od zwycięstwa w całym cyklu.

Młodzi stalowcy wprost dzielą i rządzą w Drużynowym Pucharze Ekstraligi 250cc, czyli rozgrywkach dla zawodników w wieku 13-16 lat. W poniedziałek 4 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbywała się siódma runda tego cyklu. Gorzowianie po raz kolejny okazali się najlepsi – zwycięstwo zapewnili sobie jeszcze przed ostatnim swoim biegiem – i wygrali już piątą z sześciu rund w których startowali. Stalowcy są oczywiście liderami całych rozgrywek. Przed nimi jeszcze tylko jedna runda. By zdobyć Drużynowy Puchar Ekstraligi wystarczy, że zajmą w niej piąte miejsce. Do tej pory "najgorzej" stalowcy zaprezentowali się 1 września w Częstochowie, gdzie podopieczni Piotra Śwista... zajęli drugie miejsce.

Do rozegrania zostały jeszcze dwa turnieje. W piątek 8 września VIII runda DPE 250cc odbędzie się w Krośnie, natomiast IX runda została zaplanowana 18 września w Grudziądzu.