MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi stalowcy pojechali w finale w Lublinie. Są w czołówce Pucharu Ekstraligi

Jarosław Miłkowski
Czwarta runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi odbyła się na torze w Lublinie.
Czwarta runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi odbyła się na torze w Lublinie. Facebook/Młoda Stal
Filip Bęczkowski zajął drugie miejsce w czwartej rundzie Indywidualnego Pucharu Ekstraligi. Młody stalowiec odrobił w Lublinie większość strat do lidera tych rozgrywek.

W czwartej rundzie Indywidualnego Pucharu Ekstraligi, która rozegrana została w poniedziałek 27 maja na torze w Lublinie, wystartowało pięciu reprezentantów lubuskich klubów. Lepiej spisali się młodzi stalowcy. Po raz trzeci w tym sezonie do finałowego biegu awansował Filip Bęczkowski. Po zasadniczej części lubelskich zawodów był niepokonany. W finałowym wyścigu musiał jednak uznać wyższość także niepokonanemu wcześniej Maksymiliana Kostery. Dzięki zdobyciu czternastu punktów Bęczkowski odrobił pięć „oczek” z sześciopunktowej straty do Karola Szmyda z Motoru Lublin, lidera rozgrywek. Szmyd nie awansował do finału, bo z ostatniego swojego biegu został wykluczony.

Do finałowego biegu w Lublinie awansował też Kewin Nycz, kolejny z młodych stalowców. On też w klasyfikacji generalnej jest w czołówce. Trzeci z gorzowian – Dominik Baryłka był dziewiąty.
Jeśli chodzi o zielonogórzan, dziesiąty był Kacper Witrykus, natomiast Konrad Górski zajął siedemnastą pozycję.

Wyniki IV rundy Indywidualnego Pucharu Ekstraligi:

1. Maksymilian Kostera (Unia Leszno) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) - 14 (3,3,3,3,2)
3. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) - 12 (2,3,3,3,1)
4. Kewin Nycz (Stal Gorzów) - 10 (2,2,3,3,0)
5. Karol Szmyd (Motor Lublin) - 9 (3,3,3,w)
6. Bartosz Derek (Apator Toruń) - 8 (2,1,2,3)
7. Wiktor Jasiński (Apator Toruń) - 8 (2,2,2,2)
8. Filip Gano (Unia Leszno) - 7 (3,2,1,1)
9. Dominik Baryłka (Stal Gorzów) - 7 (1,2,2,2)
10. Kacper Witrykus (Falubaz Zielona Góra) - 6 (3,u,2,1)
11. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) - 6 (1,2,1,2)
12. Filip Zaborek (Motor Lublin) - 6 (1,1,2,2)
13. Bartłomiej Posturzyński (Włókniarz Częstochowa) - 4 (2,0,1,1)
14. Michał Obst (Sparta Wrocław) - (w,3,w,w)
15. Rafał Grzędziński (Sparta Wrocław) - (1,d,0,2)
16. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) - 3 (1,1,1,w)
17. Konrad Górski (Falubaz Zielona Góra) - 2 (0,1,0,1)
18. Kevin Iwański-Jaura (GKM Grudziądz) - 2 (0,1,1,t)
19. Jonasz Żyta (GKM Grudziądz) - 1 (0,0,0,1)

Klasyfikacja generalna po czterech turniejach:
1. Szmyd – 49 pkt., 2-3. Bęczkowski, Kostera – 48 pkt., 4. Nycz – 41 pkt., 5. Kręglicki – 32 pkt., 6. Jasiński – 31 pkt., 7. Gano – 29 pkt., 8. Derek – 28 pkt., 9. Plutowski – 27 pkt., 10. Baryłka – 25 pkt., 11-12. Witrykus, Kordek – 24 pkt., 13. Posturzyński – 17 pkt., 14. Grzędziński – 13 pkt., 15. Zaborek – 11 pkt., 16-17. Górski, Obst – 10 pkt., 18-19. Nikodem Szefliński, Iwański-Jaura – 8 pkt., 20. Downar – 5 pkt., 21. Cepelik – 4 pkt., 22. Żyta – 2.