Monika Jaruzelska zapowiedziała w Gorzowie, że będzie bronić...

  Monika Jaruzelska zapowiedziała w Gorzowie, że będzie bronić żołnierzy [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Aleksandra Szymańska

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Następni będą żołnierze - mówił w piątek, 15 grudnia, w Gorzowie Andrzej Rozenek z SLD. Towarzyszyła mu m.in. Monika Jaruzelska. Córka generała Jaruzelskiego chce wspierać wojskowych zagrożonych utratą emerytur.
  - Kolejne ofiary przed nami. Kolejna represjonowana grupa emerytów. Ludzi w wieku podeszłym, którzy powinni mieć spokojną starość, a państwo ich prześladuje! - mówił w piątek w Gorzowie Andrzej Rozenek, pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.

  Komitet walczy o cofnięcie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy, tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Zbiera wymagane 100 tys. podpisów pod własnym projektem.

  - W wyniku tej ustawy śmierć poniosło już 28 osób. To są przypadki samobójstw, wylewów krwi do mózgu, zawałów… Mówimy o osobach, które w wyniku wprowadzenia nieludzkiej ustawy, nie wytrzymały, nie wytrzymało ich zdrowie i psychika! - mówił Rozenek.

  W czwartek w Gorzowie eksmundurowi mogli przyjść na spotkanie - podobne było zaplanowane na piątek w Żarach. W sumie SLD ma za sobą prawie 50 debat, na które przychodzą byli policjanci, wojskowi czy pogranicznicy.

  W akcję zaangażowała się też Monika Jaruzelska, dziennikarka, autorka książek, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego. - Wojsko broniło nas od wieków i teraz przyszedł taki moment, że my społeczeństwo powinniśmy stanąć po stronie wojska - mówiła Jaruzelska. Wojskowi to kolejna grupa, która ma stracić dotychczasowe świadczenia.

  Więcej o tym w papierowym wydaniu „GL” w poniedziałek 18 grudnia.

  Czytaj też: My nie jesteśmy ubekami [WIDEO]  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.