18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najśmieszniejsze nazwy geograficzne na świecie. Dziwne, rekordowe, szokujące, wywołujące salwy śmiechu perełki z map

Emil Hoff
Emil Hoff
Wideo
od 16 lat
Są rekordowo długie lub krótkie, zaskakujące lub wprost rażące, opowiadają historie lub stanowią zagadki, ale nie można ich zignorować, bo są na naszych mapach. Poznajcie 17 najdziwniejszych, najśmieszniejszych i najbardziej szokujących nazw geograficznych z całego świata. Skąd się wzięły? Co tak naprawdę oznaczają? Z jakimi problemami borykają się mieszkańcy okolic, noszących dziwaczne nazwy? Przekonajcie się w naszej galerii dziwnych i nietypowych nazw geograficznych!

Spis treści

Nazwy geograficzne, w które trudno uwierzyć. Wyszukaliśmy najdziwniejsze z nich

„Odpowiednie dać rzeczy słowo!” – domagał się Cyprian Kamil Norwid w wierszu „Ogólniki”, a jego uwagę można odnieść także do nazw geograficznych. Nazwy miejsc nie są przecież tylko figurami retorycznymi w konwersacji, ale trafiają na mapy i zostają z nami na długo, czasem na wieki.

Najdłuższa nazwa geograficzna w USA
Gdzie leży miasteczko Marna Dupa? Która nazwa geograficzna jest najdłuższa albo najkrótsza na świecie? Czemu austriackie miasteczko musiało zmienić nazwę, by ratować się przed plagą złodziei? Przekonajcie się w naszej galerii 17 najśmieszniejszych i najbardziej nietypowych nazw geograficznych z całego świata.

Zdjęcie na licncji CC BY 2.0. formulanone, Flickr.com, CC BY 2.0, zdjęcie ilustracyjne

Zobacz w galerii:

Chciałoby się, żeby nazwa wsi, miasta czy okolicy była piękna, poetycka i dobrze oddawała ducha ludzi, którzy mieszkają w danym miejscu. A przynajmniej żeby można było ją wymawiać przy dzieciach. Nie zawsze tak jest, o czym świadczą najbardziej nietypowe, najdziwniejsze, a czasem wprost szokujące nazwy geograficzne, jakie można znaleźć na mapie świata.

Wybraliśmy dla was 17 takich perełek, w których istnienie trudno uwierzyć, ale nie da się mu zaprzeczyć – dowodzą go oficjalne mapy!

Przekonajcie się w naszej galerii, jakie nazwy geograficzne na świecie są najdłuższe, najkrótsze, najbardziej niepoprawne politycznie, wstydliwie ukrywane lub dumnie noszone. Uprzedzamy – niektóre z nich raczej nie nadają się dla dzieci, a i dorośli muszą uważać, by nie spaść z krzesła w czasie lektury.

17 nazw geograficznych, które zrobią wam dzień (ale nie pokazujcie ich dzieciom)

Zapraszamy do galerii, w której znajdziecie najdziwniejsze i najśmieszniejsze nazwy geograficzne z całego świata. Może będziecie chcieli kiedyś je odwiedzić i zrobić sobie zdjęcie przy znaku witającym przyjezdnych? Tylko uważajcie, żeby nie zbanował was Facebook!

W naszej galerii poznacie dziwne dzieje miejsc, o nazwach takich jak np.:

  • Prawda lub Konsekwencje
  • A
  • Zabójca Żydów

A także najdłuższą i najkrótszą nazwę miejscowości oraz jedyne miasteczko, które ma w swoim mianie aż dwa wykrzykniki.

Zapraszamy do galerii najśmieszniejszych nazw geograficznych na świecie – trzymajcie się mocno krzeseł:

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najśmieszniejsze nazwy geograficzne na świecie. Dziwne, rekordowe, szokujące, wywołujące salwy śmiechu perełki z map - Strona Podróży

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska