Nerwowy mecz Zawiszy

(ds)
Po trzech porażkach z rzędu zawiszanki wreszcie zwyciężyły. Przedostatni zespół drugiej ligi sprawił im jednak trochę problemów.

ZAWISZA SULECHÓW - FARMUTIL II PIŁA 3:1 (22:25, 25:15, 25:20, 25:22)

ZAWISZA: Bielińska, Witkowska, Gruchot, Eckert, Sobczak, Lubera, Chodorowska oraz Dalecka.

Początek był nerwowy. Przyjezdne prowadziły i zaskoczyły Zawiszę. Zryw miejscowych nastąpił przy stanie 19:24. Sulechowianki zdobyły trzy punkty z rzędu, ale znów stanęły. W drugiej partii wszystko wróciło do normy. Tym razem nasze przejęły inicjatywę i spokojnie punktowały. Różnica 10 "oczek" w pełni odzwierciedla różnicę klas.

Ale w trzecim secie znów zrobiło się nerwowo. Przyjezdne zwietrzyły szanse i zaczęły skutecznie atakować. Bój trwał do połowy partii, bo w drugiej części miejscowe odskoczyły.

O mały włos, a byłby tie break. W czwartej partii przyjezdne znów mocno postawiły się miejscowym i do połowy seta prowadziły. Potem zrobiło się 20:20, ale końcówka należała do Zawiszy. Gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i zwyciężyły.