Niedawno zakończyła się Konferencja „Polska Strefa Inwestycji 2024” - Zachodnie Forum Gospodarcze

Materiał informacyjny "KOSTRZYŃSKO - SŁUBICKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA" SPÓŁKA AKCYJNA
W polskiej gospodarce wiele się dzieje. Firmy muszą działać elastycznie, być nastawione na ciągłe zmiany i stale obserwować sytuację na rynku. Tym niełatwym zadaniom pomagają sprostać spotkania branżowe i specjalistyczne konferencje, takie jak niedawno zakończona Konferencja ,,Polska Strefa Inwestycji 2024”.

Organizowana od lat przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną Konferencja w Mierzęcinie ma już swoją ugruntowaną pozycję. W tym roku dwudniowe spotkanie, 23-24 maja br., w Mierzęcinie odbywało się pod hasłem „Polska Strefa Inwestycji 2024”. Polska Strefa Inwestycji to instrument, dzięki któremu firmy mogą uzyskać ulgę podatkową na realizację nowej inwestycji. Można z niego skorzystać na terenie całej Polski i, co ważne, niezależnie od wielkości firmy. Wsparcie przyznawane jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług.

Aktualne wyzwania w CIT i co jeszcze przyniesie przedsiębiorcom strefowym 2024 rok przedstawili uczestnikom przedstawiciele Deloitte: Mariusz Stefaniak, Partner Associate, Piotr Wysocki, Senior Manager oraz Agnieszka Szczotkowska, Manager. Sprawa jest ważna bowiem od 1 stycznia 2024 r. zaczęły obowiązywać, po dwuletnim okresie zawieszenia, przepisy o podatku minimalnym CIT. Oznacza to, że pierwsze rozliczenie podatku CIT nastąpi w 2025 r. wraz z rozliczeniem dochodów za 2024 r. jednak podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych już teraz powinni przeanalizować, czy nie znajdują się w grupie podmiotów objętych podatkiem minimalnym CIT. Sporo wyłączeń podmiotów w tych przepisach, warto już teraz wiedzieć o tym podatku jak najwięcej.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Niemniej interesujący okazał się temat, stanowiący jeden z aktualnych dylematów polskiej gospodarki w tym roku, czyli jak pogodzić szybki wzrost i wysokie stopy, który przedstawił Sebastian Roy, analityk rynkowy Banku Pekao S.A.

Z zainteresowaniem spotkało się wystąpienie Doroty Siedziniewskiej-Brzeźniak, prokurenta IDEA HR Group, która zaprezentowała „Subiektywny przegląd trendów – rynek pracy według IDEA HR”. Natomiast ofertę eksportową Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przedstawił Przemysław Zatylny.

Organizatorzy zaplanowali także czas na warsztaty tematyczne „O biznesie przy kawie”. Tematy spotkań to: „Wątpliwości podatników rozliczających dochód zwolniony – case study”, „Wyzwania gospodarcze 2024 – trendy rynkowe, zagrożenia, szanse” oraz „Przegląd wynagrodzeń 2024:,, Jakie szanse i zagrożenia płyną z konieczności wdrożenia dyrektywy o transparentności wynagrodzeń?”. Nie tylko przedstawicieli firm, które już teraz planują zwiększenie zatrudnienia zainteresował temat: „Delegowanie pracowników i świadczenie usług w krajach UE oraz zatrudnianie cudzoziemców w Polsce”, który przedstawił Łukasz Żak, doradca sieci Enterprise Europe Network. Pogłębianie wiedzy połączone było z degustacją regionalnego wina. Nie zabrakło czasu na dyskusje i krótki relaks.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska