MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowa komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Stanowisko objęła płk Monika Musielak

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
W piątek (19 kwietnia) w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyła się uroczystość powołania płk SG Moniki Musielak na stanowisko komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz płk. SG Sławomira Klekotki na stanowisko komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 19 kwietnia 2024 roku powołał płk SG Monikę Musielak na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, z kolei płk. SG Sławomira Klekotkę na stanowisko Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast rozkazem personalnym Komendanta Głównego SG ppłk SG Arkadiusz Tywoniuk został z dniem 19 kwietnia mianowany na stanowisko Dyrektora Zarządu Granicznego KGSG.

Decyzje o powołaniach i rozkaz o mianowaniu wręczył oficerom Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Bagan.

Mianowanie nowych komendantów SG w komendzie głównej SG.

Nowa komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. S...

W obecności Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia KGSG płk SG Joanny Kosteckiej Komendant Główny SG gen. bryg. SG Robert Bagan pogratulował każdemu z oficerów objęcia stanowiska.

- Zadania i obowiązki związane z ochroną granic Polski są niezwykle ważne. Spoczywają one na każdym z Was - zwrócił się do komendantów i dyrektora gen. bryg. SG R. Bagan.

Zaznaczył też, że płk SG Monika Musielak jest pierwszą w historii kobietą, która objęła stanowisko komendanta oddziału Straży Granicznej. Wszystkim oficerom życzył satysfakcji i sukcesów w realizacji codziennych zadań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Kolejni kandydaci do pracy w Straży Granicznej sprawdzeni. Egzaminy w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska