MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe ścieżki rowerowe w Kłodawie. Gdzie będzie można jeździć na rowerze? Które ścieżki już czekają?

Anna Rimke
Anna Rimke
Panie Genowefa i Alicja z Gorzowa cieszą się, że wkrótce będą kolejne ścieżki rowerowe z Kłodawy
Panie Genowefa i Alicja z Gorzowa cieszą się, że wkrótce będą kolejne ścieżki rowerowe z Kłodawy Anna Rimke
Na nowe ścieżki rowerowe już są pieniądze. Wkrótce będzie przetarg. Kiedy będzie można ruszyć na nową trasę dla cyklistów? I dokąd będzie prowadziła?

Nowa ścieżka rowerowa w gminie Kłodawa powstanie jeszcze w tym roku. Druga najdalej w przyszłym sezonie. - Wkrótce ogłosimy przetarg i ruszy budowa ścieżki rowerowej z Kłodawy do Mironic – zapowiada Anna Mołodciak, wójt gminy Kłodawa.

Ścieżka rowerowa przez Wojcieszyce

Już wiadomo, że prawie 1 km ścieżki rowerowej będzie można przejechać najpóźniej w październiku. Ścieżka będzie z masy bitumicznej. Jeszcze w tym roku gmina przygotuje przetarg na kolejną trasę dla rowerzystów – będzie prowadziła do Santocka. To będzie czwarty etap budowy ścieżek w gminie. Przypomnijmy, dwa lata temu w maju oddana została trasa dla rowerzystów łącząca Kłodawę z Chwalęcicami. Powstało tu ponad 1,5 km bitumiczno – asfaltowej ścieżki. Latem ubiegłego roku rowerzyści mogli już ruszyć na trasę z Kłodawy do Wojcieszyc i dalej do drogi krajowej nr 22, czyli z Gorzowa do Strzelec Kraj. To w sumie ok. 4,5 km ścieżki.

Przeczytaj też: **Mieszkańcy ul. Kostrzyńskiej o trasie rowerowej mówią: kit**

Kłodawa, to wciąż jedno popularniejszych miejsc, gdzie wybierają się rowerzyści z Gorzowa. – Fajnie, że będzie można też bezpiecznie dojechać do Santocka – mówi pani Kasia, która wraz z synkiem Wiktorem właśnie wybrała się na przejażdżkę nad jezioro do Kłodawy. Jak mówi, wybiera trasy ze ścieżkami rowerowymi lub pieszo – rowerowymi, bo tak jest bezpieczniej ze względu na 11-letniego syna.

Ścieżek przybywa

Panie Alicja i Genowefa z Gorzowa wybierają trasy znacznie dłuższe. I te poza ścieżkami rowerowymi też. - Codziennie jeździmy po 30, a nawet 50 km. Do Dankowa, Rybakowa, na Barlinek. Trzeba poczuć to tu – pani Alicja z uśmiechem klepie się w uda. Obie gorzowianki cieszą się z każdej nowej ścieżki. – W mieście też jest coraz lepiej. Dobrze się już jeździ choćby na Zawarciu – oceniają panie. Mają na myśli ul. Kobylogórską. Ale nie tylko. Nowych ścieżek przybywa w mieście z każdą remontowaną ulicą.

Gdzie już możemy jeździć po nowych ścieżkach rowerowych w Gorzowie:

  • ul. Śląska, w ramach jej remontu wybudowana została droga rowerowa o długości ok. 620 metrów na odcinku od ul. Towarowej do pętli autobusowej.
  • wzdłuż Warty, od bulwaru przy LOK-u aż do Akademii im. Jakuba z Paradyża. Jest tam już 700 metrów trasy dla tych, co lubią chodzić lub jeździć na rowerze,
  • wzdłuż Kłodawki, ponad czterokilometrowa ścieżka zaczyna się od ul. Chodkiewicza (niemal aż po ujście rzeczki do Warty0 a kończy się u zbiegu ulic: Składowej i Garbary,
  • wzdłuż Parku Kopernika - biegnie ona po stronie od ul. Piłsudskiego,
  • skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z Czereśniową do ul. Błotnej - ścieżka prowadzi ronda Piłsudskiego, dalej skręca w dół i al. ks. Andrzejewskiego oraz ul. Roosevelta łączy się z drogą rowerową na ul. Słowiańskiej, a także z odcinkiem do ul. Błotnej.

Zobacz wideo: Przez Gorzów przejechała biało - czerwona masa rowerowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska