Nowosolski urząd miasta zaspał ze stroną internetową Parku Krasnala?

  • Gazeta Lubuska

Filip Pobihuszka 68 387 52 87 fpobihuszka@gazetalubuska.pl

Czy Park Krasnala ma stronę w internecie? Dotąd tak nie było. Ale internautów czeka niespodzianka, bo... nowosolski magistrat wyprzedziła firma Malpol. Zrobiła stronę i kusiła hasłem "Witamy na oficjalnej stronie Nowosolskiego Parku Krasnala". A jej adres odróżnia od tego miejskiego jeden mały myślnik.
Po pytaniach "GL&#8221; słowo "oficjalna&#8221; z serwisu Malpolu znikło. Kiedy powstanie oficjalna, miejska strona Parku Krasnala? Nie wiadomo.<br>
 Fot. Filip Pobihuszka

Mogłoby się wydawać, że skoro Park Krasnala jest dziełem władz miasta, to podobnie jest z jego stroną internetową. Co jednak stanie się, gdy w przeglądarkę internetową wpiszemy najbardziej oczywisty z adresów, czyli www.parkkrasnala.pl? Otóż zostaniemy błyskawicznie przekierowani na... stronę urzędu miasta.

- Wykupiliśmy domenę, bo Park Krasnala jest naszym pomysłem - tłumaczy Ewa Batko, rzecznik magistratu. - Jesteśmy w trakcie tworzenia strony. I jest to o tyle trudne, że robimy to własnym sumptem - wyjaśnia.

Jedna z największych atrakcji turystycznych Nowej Soli, mimo że istnieje ponad dwa lata, długo nie mogła doczekać się własnej strony internetowej. Na próżno można było szukać w sieci informacji o godzinach otwarcia, czy dojeździe. Mikroskopijną wzmiankę możemy znaleźć jedynie w witrynie MOSiR, jednak jest ona do bólu lakoniczna i ogranicza się do numeru telefonu.

Tymczasem od miesiąca w sieci strona dostępna jest pod adresem www.park-krasnala.pl. Znajdziemy na niej m.in. informacje na temat planowanych imprez, mapę dojazdu czy galerię umożliwiającą wirtualny spacer po parku. Jej tworzeniem i aktualizowaniem zajmuje się Malpol, firma, która stworzyła krasnala Solusia, gigantycznego niedźwiedzia grizzly, które dziś zdobią plac zabaw.

Kulisy powstania strony wyjaśnia Marcin Walasek reprezentujący firmę Malpol: - Pomysł wyszedł od właściciela przedsiębiorstwa, Zdzisława Malczuka, któremu zależało na tym, by uświadomić ludziom, co dzieje się w parku. Z uwagi na fakt, że stał się on widoczną wizytówką Nowej Soli, to aż dziwne, że nie miał własnej strony internetowej - dodaje.

- Stworzyliśmy ją prospołecznie, gdyż wyszliśmy z założenia, że skoro posiadamy kadrę i umiejętności, to nic nie stoi na przeszkodzie, by się tym nie zająć. Jednak tak samo jak Park Krasnala jest dla wszystkich, tak samo chcemy, by strona również taka była. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do jej współredagowania - mówi. Jak podkreśla M. Walasek, własne "www" parku to przede wszystkim promocja Nowej Soli oraz zaproszenie do odwiedzin.

- Absolutnie nie chcemy tu z nikim konkurować, jeśli ktoś stworzy kolejną stronę, to tylko chwała mu za to - mówi M. Walasek. - W tej chwili pracujemy nad udoskonaleniem wyglądu strony oraz rozpoczęliśmy jej promowanie w sieci - dodaje.

Do wczoraj internetowa witryna parku okraszona była nagłówkiem informującym, że jest to strona oficjalna. Po pytaniach "GL" słowo "oficjalna" znikło. - Poleciłem je usunąć, by nie prowokowało niepotrzebnych dyskusji - wyjaśnia M. Walasek.

Kiedy jednak powstanie ta oficjalna, miejska strona Parku Krasnala? Nie wiadomo.

Teraz możesz czytać "Gazetę Lubuską" przez internet już od godziny 4.00 rano. Kliknij tutaj, by przejść na stronę e-lubuska.pl

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.09.2010, 14:25

Dokładnie tak. Trzeba czytać ze zrozumieniem.to mogę użyć herb i barwy miasta na swojej stronie o parku krasnala bez błagania na kolanach najjaśniejszego słońca Nowej Soli?

10.09.2010, 13:19

Masz pełne pole do popisu i sam coś zdziałaj, a nie krytykuj innych. Pochwal się co ty zrobiłeś aby wspomóc promocje miasta Nowa Sól:)Mamy kapitalizm więc płacić trzeba za usługi i towary.Tylko nie mieszaj pojęć - wspomóc czy zarobić na promocji?A jak się tak pienisz to napisz:- czy był przetarg na BIG KRASNALA- czy jego koszt przekroczył 14000zł- czy ktoś za niego zapłacił czy to prezent

10.09.2010, 12:46

Chcę nieśmiało zwrócić uwagę, że watek dotyczy strony internetowej, której UM nie zbudował a nie łącza internetowego, które ktoś używa. Ile zarabia informatyk w UM?Nazwisko informatyka powinno wszystko wyjaśnić

10.09.2010, 12:41

To powiedz jaką masz prędkośc upload, ale nie download bo to różnicaChcę nieśmiało zwrócić uwagę, że watek dotyczy strony internetowej, której UM nie zbudował a nie łącza internetowego, które ktoś używa. Ile zarabia informatyk w UM?

10.09.2010, 12:36

Porozglądaj się na rynku i zrezygnuj z usług TP. To powiedz jaką masz prędkośc upload, ale nie download bo to różnica

10.09.2010, 12:31

Gdzi Ci dają takie szybkie łącze?Porozglądaj się na rynku i zrezygnuj z usług TP.

10.09.2010, 12:27

hmm... to jak mniemam sadzić w czasie gdy pisałeś tego posta, mogłeś zrobic stronkę o parku krasnala. Czekam 10 minut na adres żeby móc zobaczyć Twoje wypociny:) "i samobójcy są arystokracją wśród umarłych..."Używaj mózgu do myśleniaNie napisałem, że zrobię stronkę o parku w 10 minut. Napisałem, ze postawię stronę na CMS Joomla w ciągu 15 minut (nie spiesząc się i paląc papierosa).

10.09.2010, 12:25

Mam szybsze. A Tobie kto broni takie mieć? Gdzi Ci dają takie szybkie łącze?

10.09.2010, 12:25

Zaczyna mnie drażnić ta współpraca firmy MALPOL z miastem. Jak pamiętam Soluś był bez przetargu, chyba że się mylę.Teraz prowadzi stronę Parku (do niedawna oficjalną ) za zgodą czy bez zgody miasta.Drażni cię też park krasnala, port, strefa ekonomiczna, przedszkola, kacza górka, centrum miasta etc.W sumie to zdobądź się na ruch prospołeczny może coś zrobisz dla swojego społeczeństwa.

10.09.2010, 12:23

Nie musisz się ze mną zgadzać! Ja w odróżnieniu od Ciebie wiem o czym piszę. Wysłanie instalatora na serwer trwa do 2 do minut (archiwum zip). Rozpakowanie na serwerze trwa moment, instalowanie przeciętnego rozszerzenia trwa kilka sekund. Najwięcej czasu zajmuje wypełnienie strony treścią (teksty, grafika, dostosowanie szablonu). Chcesz dalej dyskutować na ten temat? Panie kolego instalator w 2 minuty? Chyba jak masz łącze o prędkości upload przekraczające 1024kb/sMam szybsze. A Tobie kto broni takie mieć?

10.09.2010, 12:20

Nie musisz się ze mną zgadzać! Ja w odróżnieniu od Ciebie wiem o czym piszę. Wysłanie instalatora na serwer trwa do 2 do minut (archiwum zip). Rozpakowanie na serwerze trwa moment, instalowanie przeciętnego rozszerzenia trwa kilka sekund. Najwięcej czasu zajmuje wypełnienie strony treścią (teksty, grafika, dostosowanie szablonu). Chcesz dalej dyskutować na ten temat?

Panie kolego instalator w 2 minuty? Chyba jak masz łącze o prędkości upload przekraczające 1024kb/s

10.09.2010, 12:19

Nie musisz się ze mną zgadzać! Ja w odróżnieniu od Ciebie wiem o czym piszę. Wysłanie instalatora na serwer trwa do 2 do minut (archiwum zip). Rozpakowanie na serwerze trwa moment, instalowanie przeciętnego rozszerzenia trwa kilka sekund. Najwięcej czasu zajmuje wypełnienie strony treścią (teksty, grafika, dostosowanie szablonu). Chcesz dalej dyskutować na ten temat?hmm... to jak mniemam sadzić w czasie gdy pisałeś tego posta, mogłeś zrobic stronkę o parku krasnala. Czekam 10 minut na adres żeby móc zobaczyć Twoje wypociny:) "i samobójcy są arystokracją wśród umarłych..."

10.09.2010, 12:15

Tutaj trochę się nie zgodzę ponieważ samo wysłanie instalatora Joomla na serwer trwa przeciętnie godzinę plus potem czas na optymalizację i instalowanie potrzebnych modułów i komponentów no i nie zapomnijmy o szablonie strony, który daje cały wygląd strony.Nie musisz się ze mną zgadzać! Ja w odróżnieniu od Ciebie wiem o czym piszę. Wysłanie instalatora na serwer trwa do 2 do minut (archiwum zip). Rozpakowanie na serwerze trwa moment, instalowanie przeciętnego rozszerzenia trwa kilka sekund. Najwięcej czasu zajmuje wypełnienie strony treścią (teksty, grafika, dostosowanie szablonu). Chcesz dalej dyskutować na ten temat?

10.09.2010, 12:14

Zaczyna mnie drażnić ta współpraca firmy MALPOL z miastem. Jak pamiętam Soluś był bez przetargu, chyba że się mylę.Teraz prowadzi stronę Parku (do niedawna oficjalną ) za zgodą czy bez zgody miasta.Masz pełne pole do popisu i sam coś zdziałaj, a nie krytykuj innych. Pochwal się co ty zrobiłeś aby wspomóc promocje miasta Nowa Sól:)

10.09.2010, 12:09

Stronę na CMS Joomla (używa go prezydent Tyszkiewicz w swoim blogu, miejski organ propagandy Tygodnik Krąg i firma Malpol) można postawić w ciągu 15 min. Więcej czasu zajmuje wypełnienie jej treścią. Po co UM wykupił domenę (parkkrasnala.pl) jesli "nie ma czasu" na zbudowanie strony? Magistracki informatyk do bani. Tutaj trochę się nie zgodzę ponieważ samo wysłanie instalatora Joomla na serwer trwa przeciętnie godzinę plus potem czas na optymalizację i instalowanie potrzebnych modułów i komponentów no i nie zapomnijmy o szablonie strony, który daje cały wygląd strony.

10.09.2010, 12:04

A czy jak zrobię stronę informacyjną o porcie (przystani) w Nowej soli to czy tez musze mieć zgodę kogokolwiek???A czy jak zrobie stronę www o kosciele św.Antoniego to musze mieć zgodę kleru???A czy jak zrobie stronkę informacyjną o ściezkach rowerowych w Nowej Soli i okolicach to musze mieć zgodę kogokolwiek??Chyba jesteś w błędzie:)A czy jak zrobię stronę o Nowej Soli i użyję herbu i flagi miasta to muszę mieć na to zgodę UM?

10.09.2010, 12:01

Zaczyna mnie drażnić ta współpraca firmy MALPOL z miastem. Jak pamiętam Soluś był bez przetargu, chyba że się mylę.Teraz prowadzi stronę Parku (do niedawna oficjalną ) za zgodą czy bez zgody miasta.A czy jak zrobię stronę informacyjną o porcie (przystani) w Nowej soli to czy tez musze mieć zgodę kogokolwiek???A czy jak zrobie stronę www o kosciele św.Antoniego to musze mieć zgodę kleru???A czy jak zrobie stronkę informacyjną o ściezkach rowerowych w Nowej Soli i okolicach to musze mieć zgodę kogokolwiek??Chyba jesteś w błędzie:)

10.09.2010, 11:44

Kłania się czytanie artykułu bez zrozumienia.? Wykupiliśmy domenę, bo Park Krasnala jest naszym pomysłem ? tłumaczy Ewa Batko, rzecznik magistratu. ? Jesteśmy w trakcie tworzenia strony. I jest to o tyle trudne, że robimy to własnym sumptem ? wyjaśnia.Stronę na CMS Joomla (używa go prezydent Tyszkiewicz w swoim blogu, miejski organ propagandy Tygodnik Krąg i firma Malpol) można postawić w ciągu 15 min. Więcej czasu zajmuje wypełnienie jej treścią. Po co UM wykupił domenę (parkkrasnala.pl) jesli "nie ma czasu" na zbudowanie strony? Magistracki informatyk do bani.Zaczyna mnie drażnić ta współpraca firmy MALPOL z miastem. Jak pamiętam Soluś był bez przetargu, chyba że się mylę.Teraz prowadzi stronę Parku (do niedawna oficjalną ) za zgodą czy bez zgody miasta.

10.09.2010, 11:29

Moim skromnym zdaniem każdy może zrobic stronkę informacyjną parku krasnala. Nie rozumiem dlaczego urząd miasta miałby taką stronkę robić. Są inne sposoby aby uwidocznić park krasnala, chociażby ten wykorzystany przez tą firmę. Mogą to zrobić szkoły w ramach zajęć informatycznych etc. Każdy ruch wzmacniający miasto Nowa Sól na arenie sieci internetowej jest wskazany.Kłania się czytanie artykułu bez zrozumienia.? Wykupiliśmy domenę, bo Park Krasnala jest naszym pomysłem ? tłumaczy Ewa Batko, rzecznik magistratu. ? Jesteśmy w trakcie tworzenia strony. I jest to o tyle trudne, że robimy to własnym sumptem ? wyjaśnia.Stronę na CMS Joomla (używa go prezydent Tyszkiewicz w swoim blogu, miejski organ propagandy Tygodnik Krąg i firma Malpol) można postawić w ciągu 15 min. Więcej czasu zajmuje wypełnienie jej treścią. Po co UM wykupił domenę (parkkrasnala.pl) jesli "nie ma czasu" na zbudowanie strony? Magistracki informatyk do bani.

10.09.2010, 11:16

Moim skromnym zdaniem każdy może zrobic stronkę informacyjną parku krasnala. Nie rozumiem dlaczego urząd miasta miałby taką stronkę robić. Są inne sposoby aby uwidocznić park krasnala, chociażby ten wykorzystany przez tą firmę. Mogą to zrobić szkoły w ramach zajęć informatycznych etc. Każdy ruch wzmacniający miasto Nowa Sól na arenie sieci internetowej jest wskazany.