Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Obchody Powiatowego Święta Policji oraz festyn na placu Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

OPRAC.:
Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
W czwartek (20 lipca) na placu Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji oraz towarzyszący temu wydarzeniu specjalny festyn. Podczas święta wręczono awanse funkcjonariuszom. Zobacz jak wyglądało wydarzenie.

W czwartek (20 lipca) na placu Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:00 złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim młodszemu inspektorowi Rafałowi Banachowi przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Norberta Marczenię, Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Następnie, po podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim nadkomisarz Tomasz Kaczyński, który po przywitaniu zaproszonych gości, skierował swoje słowa do policjantów oraz pracowników cywilnych. W swoim wystąpieniu podziękował funkcjonariuszom i pracownikom za dotychczasową pracę, życząc dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

- Dziękuję rodzinom policjantów za wyrozumiałość i codzienne wsparcie w wielu trudnych chwilach, bez którego codzienna misja zapewnienia bezpieczeństwa byłaby utrudniona - mówił T. Kaczyński.

Słowa podziękowania skierował także do samorządowców, przedstawicieli innych służb, instytucji i podmiotów dziękując im za wsparcie i codzienną współpracę.

Powiatowe obchody Święta Policji oraz festyn na placu Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Obchody Powiatowego Święta Policji oraz festyn na placu Kome...

Awanse dla policjantów podczas Święta Policji

Z okazji Święta Policji 32 policjantów mianowanych zostało na wyższy stopień policyjny, w tym dla czterech funkcjonariuszy był to awans przedterminowy. Ponadto dwie policjantki Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczone zostały Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Odznaczenia wręczone zostaną 21 lipca bieżącego roku podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Pracę krośnieńskich policjantów i pracowników Policji docenili również wszyscy przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w służbie i trud wykonywanej pracy otrzymało dziewięciu funkcjonariuszy oraz czterech pracowników Policji.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości wszyscy obecni przemieścili się na festyn przygotowany z okazji obchodów tegorocznego święta.

Festyn z okazji Święta Policji

W trakcie festynu z okazji Święta Policji można było odwiedzić stoiska profilaktyczne, obejrzeć sprzęt, łodzie, motocykle i inne pojazdy służbowe wykorzystywane w codziennej służbie i pracy przez funkcjonariuszy z Krosna Odrzańskiego, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gorzowa Wielkopolskiego, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, 5 Kresowego Batalionu Saperów z Krosna Odrzańskiego, Straży Rybackiej oraz 152. Batalionu lekkiej piechoty.

Na dzieci czekało wiele ciekawostek edukacyjno- profilaktycznych, strzelanie z łuku, konkursy, gry, zabawy i inne atrakcje przygotowane przez służby mundurowe, przedstawicieli Nadleśnictw z Bytnicy, Brzózki, Gubina i Krosna, Centrum Artystyczno-Kulturalne Zamek w Krośnie Odrzańskim i Stowarzyszenie Zielone Światło.

Z kolei dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Strzelecko - Obronnego Gubiński Klub Sportowy Pionier mogliśmy obejrzeć broń kolekcjonerską, sportową i myśliwską. Wszyscy uczestnicy festynu mogli liczyć na talerz grochówki, kiełbaskę z grilla, a także słodki poczęstunek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska