Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obraduje Rada Polityczna PiS. Jarosław Kaczyński ma przedstawić strategię partii

OPRAC.:
Adam Kielar
Adam Kielar
Wideo
od 12 lat
Zarysowanie przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego partyjnej strategii na kolejne miesiące, w tym kwestia przygotowań do wyborów samorządowych i europejskich, a także wybór nowego sekretarza generalnego oraz skarbnika ugrupowania – to plan sobotniej Rady Politycznej PiS, która rozpoczęła się po południu w Warszawie.
Rozpoczęła się Rada Polityczna PiS. Jarosław Kaczyński ma przedstawić strategię partii.
Rozpoczęła się Rada Polityczna PiS. Jarosław Kaczyński ma przedstawić strategię partii. Sylwia Dąbrowa / Polska Press

Rada Polityczna PiS obraduje

– Posiedzenie Rady Politycznej PiS będzie okazją do podsumowania mijających miesięcy, w tym wyborów parlamentarnych. Przyjmiemy także pewne kierunkowe decyzje na przyszłość, zwłaszcza, że zbliżają się bardzo ważne wybory samorządowe i europejskie – mówił PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Rada Polityczna składa się z parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości oraz 120 działaczy wybranych przez partyjny kongres. Sobotnie spotkanie odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

– Będzie to pierwsze posiedzenie tak dużego ciała partyjnego po wyborach parlamentarnych i odbędzie się w +fazie opozycji – mówił PAP przed rozpoczęciem spotkania jeden z polityków zbliżonych do kierownictwa PiS.

Głównym punktem spotkania ma być wystąpienie lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS zmobilizuje działaczy?

Zdaniem polityków PiS, z którymi rozmawiała PAP, Jarosław Kaczyński będzie zapewne mobilizował polityków PiS do ciężkiej pracy.

– Będzie podkreślał, że przed nami wybory samorządowe i musimy je wygrać – mówił jeden z działaczy.

– Zapewne podsumuje ostatnie miesiące i zarysuje też strategię na najbliższą przyszłość, tego co dalej, co przed nami. Jak będziemy działać w opozycji i jaki jest plan na kampanię samorządową – dodał.

– Wystąpienie prezesa powinno nadać narrację wydarzeniom, które przed nami – mówił inny z polityków PiS.

Zmiany w PiS

Działacze PiS podczas sobotniego spotkania mają też głosować zmiany na stanowisku sekretarza generalnego, po rezygnacji Krzysztofa Sobolewskiego, oraz – jak wynika z informacji PAP – skarbnika ugrupowania. Sekretarzem partii ma zostać Piotr Milowański – o czym mówił PAP przed miesiącem prezes Jarosław Kaczyński.

– W tej sprawie musi zebrać się Rada Polityczna, żeby dokonać wyboru. Ja kandydata mam. Pan Piotr Milowański pełni już tę funkcję – mówił szef PiS 10 listopada, pytany kto będzie nowym sekretarzem partii.

Jeśli chodzi o stanowisko skarbnika – jak wynika z informacji PAP – działacze mają głosować nad kandydaturą Henryka Kowalczyka.

Kampania wyborcza w wyborach samorządowych

Rozmówcy PAP wskazali też, że PiS przechodzi w tryb kampanijny. Obecnie partia skupia się na listach wyborczych na zbliżające się wybory samorządowe. Jak wynika z informacji PAP, wstępne listy do zarządów województw powinny spłynąć do 20 grudnia, a do centrali partii listy sejmikowe i wstępne propozycje kandydatur na prezydentów - do 5 stycznia.

Pod koniec listopada lider PiS powołał 17 nowych szefów okręgów, które odpowiadają terytorialnie województwom, w tym oddzielnie dla Warszawy, a nie jak dotychczas 94.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Obraduje Rada Polityczna PiS. Jarosław Kaczyński ma przedstawić strategię partii - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska