Piłka wodna: Polska z pierwszym zwycięstwem, kolejny pogrom w wykonaniu Rosji

(dal)
Polacy wygrali pierwszy mecz podczas turnieju eliminacyjnego w Gorzowie.
Polacy wygrali pierwszy mecz podczas turnieju eliminacyjnego w Gorzowie. Bogusław Sacharczuk
Biało-czerwoni pokonali w sobotę Izrael 12:7, a Rosjanie pewnie ograli Ukraińców 16:3. W niedzielę Polacy powalczą z Ukrainą, a Rosja zmierzy się z Izraelem.

Mecz, który wzbudzał wiele kontrowersji ze względu na sytuację polityczną, zakończył się grą fair play i pogromem w wykonaniu Rosjan. Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem 1:1. W kolejnych częściach tego pojedynku Rosjanie ogrywali swoich rywali bez większych problemów, zwyciężając ostatecznie 16:3.

- Drużyna Rosji była zdecydowanie lepsza od nas. To faworyt turnieju - ocenił Valeriy Zavizion, trener reprezentacji Ukrainy. - Przyjechaliśmy tutaj, aby wygrać turniej - komentował krótko Erkin Shagaev, szkoleniowiec Rosjan.

Nie zabrakło również pytania o sytuację między tymi krajami. Oto co powiedzieli trenerzy.
- Nie chcę tego komentować. To jest sport i nie można tego mieszać z polityką - mówił Zavizion.
- Ukraina to dobry kraj i sąsiad Rosji. Mam tam wielu przyjaciół i cieszę się, że mogłem ich tutaj spotkać - odparł natomiast Shagaev.

Kibice, którzy przyszli w sobotę na trybuny gorzowskiej "Słowianki", mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa Polaków. Biało-czerwoni pokonali Izrael 12:7, chociaż ta wygrana w wykonaniu naszej reprezentacji po pierwszej połowie nie była taka oczywista. - Zagraliśmy bardzo konsekwentnie. Jesteśmy solidnie przygotowani i myślę, że jutro powalczymy z Ukrainą. Cały zespół zagrał bardzo dobrze - komentował Edward Kujawa, trener naszej kadry.

Polacy wygrali pierwszą kwartę 4:1, drugą jednak przegrali w takim samym stosunku i na przerwę schodzili przy remisie 5:5. - To była nonszalancja w wykonaniu naszych zawodników. Opuściliśmy nogi, nie dochodziliśmy do rywali, ale później się zmobilizowaliśmy i wygraliśmy - ocenił Kujawa.

Na szczęście druga połowa, a szczególnie trzecia ćwiartka była bardzo dobra w wykonaniu biało-czerwonych, co pozwoliło im odnieść pierwsze zwycięstwo. W niedzielę Polacy powalczą z Ukrainą, która jak do tej pory ma na swoim koncie dwie porażki.
Wyniki drugiego dnia:
Rosja - Ukraina 16:3 (1:1, 5:0, 4:1, 6:1)

Polska - Izrael 12:7 (4:1, 1:4, 4:0, 3:2)
Bramki: Andruszkiewicz x3, M. Bar x3, Radziński x2, Szymański x2, Łuczak, Leszek