Piłkarki Lidera pokazały, że będą walczyć o ligowe zwycięstwa

Wiesław Zdanowicz
W miniony weekend świebodziński MUKS Lider zainaugurował nowy sezon rozgrywkowy 2016/2017 meczem z MKS-em Urbis Gniezno. Podczas całej pierwszej połowy trwała walka o każdą piłkę i bramkę. Jednakże przez cały czas minimalnie prowadziły zawodniczki z Gniezna. Nie udawało się odskoczyć im na więcej niż dwa trafienia. Pierwsza część meczu zakończyła się minimalnym prowadzeniem MKS URBIS Gniezno 15:14.

Druga połowa to seria ataków i obron obydwóch zespołów. Drużyny grały twardo w obronie. Liderkom udało się w 36’ doprowadzić ponownie do remisu 17:17. W 41’ było jeszcze 20:19 dla gnieźnianek. Od tego momentu nasze zawodniczki nie mogły przełamać swojej niemocy, która kosztowała utratę 5 bramek z rzędu. W 49’ ekipa z Grodu Lecha prowadziła 25:19. Ostatnie minuty to walka Liderek o zmniejszenie przewagi, ale doświadczone rywalki nie pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwa. Ostatecznie MKS URBIS Gniezno pokonuje MUKS Lider Świebodzin 29:24.

- Zespół Lidera włożył dużo serca w grę o zwycięstwo; chęć sukcesu usztywniła chyba niektóre zawodniczki, co było widoczne podczas meczu - skomentował trener Jan Kaniecki. - W zespole z Gniezna bardzo dobre spotkanie rozegrała Joanna Różańska, na którą nie mogliśmy znaleźć sposobu, aby ją zatrzymać. Nie składamy broni, sezon dopiero się rozpoczął, jeszcze wiele pojedynków i dużo punktów do zdobycia.

MUKS Lider: Ewelina Janecka, Emilia Pyrtek, Joanna Lewandowska, Barbara Stefaniak, Adrianna Walczak, Magdalena Janecka, Magdalena Kołodyńska, Aneta Kobiela, Karolina Kaniewska, Aleksandra Gela, Adrianna Suszyńska, Aleksandra Gadawska, Anna Staruszkiewicz, Natalia Kurkowiak, Jagoda Berenc, Maria Hoffmann; Jan Kaniecki - trener, Marcin Błażków.