PLEBISCYT SPORTOWY 2023 Głosowania w finale ogólnopolskim zakończone. Zobacz zwycięzców!

Akcja specjalna PLEBISCYT SPORTOWY 2023
Rozpoczęliśmy kolejną edycję Plebiscytu Sportowego. Jak w ubiegłych latach nagrody zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później w skali województwa, a następnie w wielkim ogólnopolskim finale. Partnerem Plebiscytu Sportowego 2023 jest ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego.

Plebiscyt Sportowy Gazety Lubuskiej to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowców w naszym województwie. W tegorocznej, 61. edycji naszej akcji najpopularniejszych sportowców, osobno w miastach oraz każdym powiecie, wybiorą kibice - Czytelnicy i Internauci. Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z działu sportowego naszej redakcji oraz kluby sportowe. Nasi Czytelnicy również mogą zgłaszać swoje propozycje sportowców, trenerów i młodych sportowych talentów, które zasługują na wyróżnienie.

KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI
w ogólnopolskim finale

_______________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI
w etapie wojewódzkim
Sportowiec Roku - kobiety
Sportowiec Roku - mężczyźni
Sportowy Talent Roku
Trener Roku
Drużyna Roku

_______________

SPRAWDŹ WYNIKI
w powiatach
Sportowiec Roku - kobiety
Sportowiec Roku - mężczyźni
Trener Roku
Drużyna Roku

_______________

Partnerem Plebiscytu Sportowego jest


KLIKNIJ i zobacz, jak ORLEN wspiera sport

Patronem Plebiscytu Sportowego jest

Partnerem Ogólnopolskiej Gali Plebiscytu Sportowego jest:

Partnerami Plebiscytu są:

Partnerami Gali są:

- Nasz plebiscyt sportowy ma długą i bogatą tradycję, którą się szczycimy - mówi Anna Geisler, koordynator akcji. - Najpierw była to akcja organizowana oddzielnie przez poszczególne dzienniki regionalne w niektórych województwach, później plebiscyt objął wszystkie regiony. Dziś kończy go ogólnopolski finał, w którym biorą udział reprezentanci wszystkich województw, a zwycięzcy odbierają nagrody podczas ogólnopolskiej gali sportu w Warszawie.

KLIKNIJ i zobacz relację
z ogólnopolskiej gali
po poprzedniej edycji plebiscytu

- Siłą Plebiscytu Sportowego jest jego regionalność oraz to, że jest poświęcony sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli rywalizacji. Redakcje sportowe przygotowują nominacje w oparciu o wydarzenia z tego roku, które mieli okazje relacjonować. Nagradzamy więc nie tylko gwiazdy sportu, lecz także tych, którzy uprawiają mniej popularne dyscypliny. Jest to również szansa dla młodych sportowych talentów, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach naszego regionu do promocji swoich osiągnięć. Bo wszyscy sportowcy zasługują na nagrody! Wszyscy w osiąganie sukcesów wkładają tak samo dużo zaangażowania i sił, a radość ze zwycięstwa zawsze smakuje tak samo. - dodaje Anna Geisler - Ta regionalność odróżnia naszą akcję od innych rankingów sportowych, które skupiają się głównie na sukcesach najbardziej znanych polskich sportowców rywalizujących na europejskich i światowych arenach, nie dostrzegając tego, że talenty rodzą się w regionach.

Kolejny raz nasz plebiscyt jest wspierany przez ważnego partnera, którym jest ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego. W tym roku plebiscyt uzyskał również patronat Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

Pięć kategorii
i trzy etapy plebiscytu

Przyznając tytuły Sportowiec Roku, nasi Czytelnicy będą głosować osobno na kobiety i mężczyzn. Taki podział jest w pełni uzasadniony - wszak na sportowych arenach panie i panowie rzadko rywalizują ze sobą. Jak co roku, przyznając tytuł Trener Roku, nagrodzimy tych, którzy stoją za sukcesami sportowców. Sukcesy zespołowe zostaną z kolei docenione w kategorii Drużyna Roku.

W powyższych kategoriach plebiscytu nagrody zostaną przyznane w trzech etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału. Tam na tych, którzy zdobędą najwięcej głosów, czekać będą nagrody finansowe oraz awans do ogólnopolskiego finału, w którym wezmą udział laureaci ze wszystkich województw z całej Polski.

Osobno zostanie przyznany tytuł Sportowy Talent Roku. To kategoria plebiscytu prowadzona z myślą o najmłodszych zawodnikach stojących u progu sportowej kariery - utalentowanych sportowo dziewczynkach i chłopcach. Rywalizacja w tej kategorii odbywać się będzie w dwóch etapach - wojewódzkim i ogólnopolskim - do którego trafią laureaci z finału wojewódzkiego.

Prezentacje sportowców i trenerów
w gazecie i w internecie
oraz uroczyste sportowe gale

Przez cały czas trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować w gazetach, a także w galeriach w internecie.

Nagrody dla laureatów plebiscytu zostaną wręczone podczas Gali Sportu Gazety Lubuskiej. Zaproszenia na galę otrzymają wszyscy laureaci z każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.
Relacja z gali ukaże się na łamach gazety oraz w internecie.

Po wręczeniu nagród we wszystkich województwach w Warszawie odbędzie się ogólnopolska gala plebiscytu, na którą zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa.

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w kategoriach plebiscytu Sportowiec Roku, Trener Roku, Drużyna Roku z każdego miasta i powiatu otrzymają:

 • tytuł Sportowca, Trenera lub Drużyny Roku w mieście lub powiecie,
 • medal i dyplom potwierdzające zdobycie tytułu,
 • zaproszenie na wojewódzką Galę Sportu,
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu.

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają medale i puchary, które zostaną wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali sportu. Laureaci we wszystkich kategoriach plebiscytu za zajęcie pierwszego miejsca otrzymają:

 • tytuł Sportowca Roku, Trenera Roku, Talentu Sportowego Roku lub Drużyny Roku w naszym województwie
 • medal lub puchar,
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu,
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu w Warszawie,
 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych,
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu.

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w rankingu wojewódzkim otrzymają dyplomy i medale lub puchary oraz także zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu.

W ogólnopolskim finale zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają:

 • tytuł Sportowca, Trenera, Talentu Sportowego lub Drużyny Roku Polski,
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu,
 • nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych.

__________

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska