Pod koniec następnego tygodnia trening Stali Gorzów?...

  Pod koniec następnego tygodnia trening Stali Gorzów? [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Alan Rogalski

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Przygotowania do sezonu na "Jancarzu".
  1/2
  przejdź do galerii

  Przygotowania do sezonu na "Jancarzu". ©Alan Rogalski

  W środę (7 marca) sprawdzaliśmy, jak przebiegają przygotowania do sezonu na obiekcie przy ul. Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze. Wczoraj zaś odwiedziliśmy stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej w Gorzowie.
  Ten, w odróżnieniu od zielonogórskiego, nie przywitał nas śniegiem. Temperatura powietrza zaczęła rosnąć, więc pokrywa śnieżna na gorzowskim owalu wczoraj przed południem utrzymywała się jedynie w okolicach pierwszego łuku. Na pozostałą część toru można było zacząć montować bandy. - Jeden łuk to jest jeden dzień, więc powinno zająć to nam przy tej deszczowej pogodzie od dwóch do trzech dni - powiedział „GL” Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali Gorzów.


  Na razie nawierzchnia toru jest bardzo zmarznięta, ale to z każdym dniem powinno się zmieniać. Do tego na „Jancarzu” będzie montowana ban¬da, która ma absorbować energię kinetyczną.

  W takim razie żółto-niebiescy wyjadą na tor? We wtorek i/lub środę, jednak na razie nie w Gorzowie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, pierwszy trening „Staleczki” odbędzie się w Ostrowie Wlkp. Do pierwszego treningu miało być dojść pod koniec nowego tygodnia. - Najważniejsze jest to, że sparingi z Falubazem Zielona Góra nie są zagrożone - cieszy się gorzowianin.

  Co zatem robią sami zawodnicy? Rafała Karczmarza oraz Bartosza Zmarzlika spotkaliśmy na rozdaniu nagród i stypendiów sportowych od prezydenta Gorzowa. Ten ostatni przyznał, że cały czas sprawdza prognozy pogody. - Chciałem wyjechać do Chorwacji czy Słowenii, ale i tam na razie nie ma szału. Decyzja zapadnie w weekend - mówił lider stalowców.

  OBEJRZYJ TEŻ: Życzenia na Dzień Kobiet od Oskara Serpina - kapitana piłkarzy ręcznych Stali Gorzów  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.