MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podróbki na bazarze w Łęknicy. Policjanci skonfiskowali blisko 500 sztuk podrabianej odzieży!

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Policjanci z Żar i Gorzowa Wlkp. zatrzymali blisko 500 sztuk podrabianej odzieży na bazarze w Łęknicy.
Policjanci z Żar i Gorzowa Wlkp. zatrzymali blisko 500 sztuk podrabianej odzieży na bazarze w Łęknicy. materiały policji
Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Żar i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zabezpieczono blisko 500 sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi, które oferowano do sprzedaży na przygranicznym bazarze.

W czwartek (23 maja) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w wyniku wspólnych działań zabezpieczyli podrabiany towar. Rzeczy oferowane były do sprzedaży na targowisku miejskim w przygranicznej Łęknicy.

Blisko 500 sztuk podrabianej odzieży

- Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 500 sztuk koszulek, bluz, spodenek, spodni oraz kurtek, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych, światowych marek. Podczas czynności obecny był biegły sądowy oraz przedstawiciel jednej z pokrzywdzonych firm. Osoby te posiadające niezbędną wiedzę dokonały weryfikacji oryginalności zabezpieczonych rzeczy - mówi nadkomisarz Aneta Berestecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Podróbki niskiej jakości

„Trefny” towar znajdował się na dwóch stoiskach handlowych, charakteryzował się niską jakością, znacznie odbiegającą od jakości oryginalnych produktów. Rzeczy do sprzedaży oferowali 38-letni mężczyzna oraz 42-letnia kobieta - mieszkańcy powiatu żarskiego. Osoby te zostały już wstępnie przesłuchane. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:
„Artykuł 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, w tym podrobionym znakiem towarowym Unii Europejskiej, zarejestrowanym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Unii Europejskiej, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust.1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska