Polacy poznali rywali w mistrzostwach świata par. Ciekawe,...

Polacy poznali rywali w mistrzostwach świata par. Ciekawe, czy znów pojedzie Patryk Dudek?

cekon

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

W sezonie 2018 polscy żużlowcy zdobyli brązowy medal mistrzostw świata par.
    1/19
    przejdź do galerii

W sezonie 2018 polscy żużlowcy zdobyli brązowy medal mistrzostw świata par. ©Pawel Relikowski

Polscy żużlowcy poznali rywali i miejsce rywalizacji w półfinale mistrzostw świata par. O finał rozgrywek Speedway of Nations walczyć będą w Niemczech. Przed rokiem biało-czerwoni zdobyli brązowy medal. W polskim zespole ścigał się m.in. Patryk Dudek, lider Falubazu Zielona Góra.
    Półfinałowe zawody, w których wystartują reprezentanci Polski odbędą się 4 maja w Landshut. Nasza ekipa stanie do rywalizacji z Czechami, Niemcami, Włochami, Słowenią, Szwecją i Ukrainą. Polacy nie powinni mieć problemów z awansem do finału, obok nich faworytami turnieju będą Szwedzi. Kwalifikację do batalii o medale uzyskają trzy najlepsze duety.
    W drugim półfinale – 11 maja w Manchesterze – pojadą: Australia, Dania, Wielka Brytania, Francja, Finlandia, Łotwa, USA.
    Dwudniowy finał rozegrany zostanie 20 i 21 lipca w Rosji, na torze w Togliatti. Gospodarze mają zagwarantowany start w finale. Będą bronić tytułu mistrzowskiego, który w 2018 roku zdobyli we Wrocławiu. Na Stadionie Olimpijskim pojechali w składzie: Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow, Gleb Czugunow (rezerwowy). W wielkim finale dwudniowych zmagań zmierzyli się z Brytyjczykami. Brązowy medal zdobyli Polacy.
    Zobacz galerię
    PRZECZYTAJ TEŻ: ZAKRĘCENI W LEWO: Pozamykajcie przed nim żużlowe drzwi i okna

Biało-czerwonych barw we Wrocławiu bronili Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra oraz zawodnicy miejscowej Sparty – Maciej Janowski i Maksym Drabik (w roli rezerwowego). Po słabszym pierwszym dniu rywalizacji, Polacy znacznie lepiej spisali się w drugiej części finału. Patryk Dudek zdobył wtedy swój piąty medal mistrzostw świata w żużlowej karierze. Wcześniej wywalczył cztery złote (trzy w rywalizacji drużynowej, jeden w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów) i srebrny indywidualnych mistrzostw świata seniorów (Grand Prix).

POLECAMY: ZAKRĘCENI W LEWO: Co nas chwytało za gardło? Niezapomniane reakcje Piotra Protasiewicza i płaczący Kacper Woryna

Speedway of Nations to impreza, która w minionym sezonie w żużlowym kalendarzu zastąpiła Drużynowy Puchar Świata. Zamiast rywalizacji zespołowej władze światowego speedway’a wymyśliły zmagania w mistrzostwach świata par.
    POLECAMY: Gdy potrzeba siana... żużlowcy organizują zrzutkę na nowy sprzęt

SPEEDWAY OF NATIONS 2019
    Półfinał 1 - 4 maja (Landshut): Czechy, Niemcy, Włochy, Polska, Słowenia, Szwecja, Ukraina.
    Półfinał 2 - 11 maja (Manchester): Australia, Dania, Wielka Brytania, Francja, Finlandia, Łotwa, USA.
    Finał - 20 i 21 lipca (Togliatti): Rosja i po trzy najlepsze ekipy z półfinałów.