Polkowiccy kolarze amatorzy ze Skorpiona jeżdżą z sukcesami

Konrad Kaptur
Jacek Garczyński zaliczył w Toruniu dobry start.
Jacek Garczyński zaliczył w Toruniu dobry start. Archiwum Skorpiona
W Toruniu odbyły się mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii masters. Wzięła w nich udział trójka zawodników polkowickiego Skorpiona. Wszyscy osiągnęli dobre rezultaty i zajęli wysokie lokaty.

Tegoroczna edycja krajowego czempionatu przyciągnęła na start ponad 200 zawodników z całego kraju. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów polkowickiego Skorpiona. Barw klubu bronili - Grzegorz Pytlak, Bronisław Szafirowicz oraz Jacek Garczyński. Z tej trójki najlepiej spisał się Pytlak, który startowi w tych zawodach podporządkował cały cykl tegorocznych przygotowań. Na bardzo wymagającej liczącej 20 kilometrów, bardzo selektywnej trasie polkowiczanin zajął bardzo dobre, siódme miejsce, osiągając czas 28 minut i 20 sekund.

Reprezentant Skorpiona rywalizował w kategorii 30-40 lat. W tej samej grupie wiekowej wystartował Jacek Garczyński, który wykręcił czas 30 minut i 45 sekund, co pozwoliło mu ukończyć zawody na miejscu 21. Najstarszy spośród polkowiczan biorących udział w tych najważniejszych zawodach w sezonie - Bronisław Szafirowicz, rywalizujący w kategorii wiekowej 60-70 lat, uplasował się ostatecznie na miejscu 17. osiągając czas 40 minut i 12 sekund.
Tydzień wcześniej ta sama trójka uczestniczyła w zawodach o Puchar Burmistrz Żmigrodu. Tam nasi kolarze spisali się jeszcze lepiej - Pytlak zajął drugą lokatę, a Garczyński był trzeci. Z kolei Szafirowicz uplasował się na miejscu 13.
- Nasze ostatnie starty trzeba uznać za sukces. Widać efekty pracy, którą wykonujemy na co dzień ciężko trenując. Te osiągnięcia dają nam motywację do dalszej pracy - mówi nam Bronisław Szafirowicz.

Integracyjny Klub Sportowy Skorpion Polkowice jest miejscem, w którym systematycznie trenuje kilkadziesiąt osób. W klubie istnieją trzy sekcje - rugby, strzelecka oraz kolarska. Zawodnicy Skorpiona odnoszą wiele sukcesów, a sam klub jest miejscem, w którym spotykają się zarówno sportowcy w pełni sprawni, jak i niepełnosprawni. Bardzo szeroki jest także przekrój wiekowy zawodników. Najmłodsi mają po kilkanaście lat, a najstarsi są grubo po sześćdziesiątce. Prezesem stowarzyszenia jest Filip Rodzik, członek paraolimpijskiej reprezentacji Polski w strzelectwie.