PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów przegrała w Polkowicach pierwszy mecz rywalizacji o finał w ekstraklasie koszykarek

Andrzej Flügel
Gorzowskie koszykarki od porażki rozpoczęły rywalizację o finał w ekstraklasie.
Gorzowskie koszykarki od porażki rozpoczęły rywalizację o finał w ekstraklasie. Piotr Kaczmarek/AZS AJP Gorzów
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów zaczęła walkę o finał w Energa Basket Lidze Kobiet. W pierwszym meczu w Polkowicach górą były koszykarki CCC. W niedzielę 28 marca kolejny pojedynek tych drużyn.

CCC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 76:60

• Kwarty: 17:19, 27:15, 10:6, 22:20).
  • CCC: Ellenberg-Willey 22 (4), Hampton 14 (1), Gertchen 8 (2), Stanković 7, Gajda 4 oraz: Nacickaite 18 (4), Kantzy 0, Telenga 2.
  • PolskaStrefaInwestycji: Hristova 15 (1), Gustafson 11 (1), Owczarzak 8, Walker-Kimbrough 6, Kaczmarczyk 2 oraz Green 12, Szott-Hejmej 6 (2), Dźwigalska i Matkowska po 0.

Mecze gorzowianek z polkowiczankami wielokrotnie były zacięte i wyrównane. W sobotni wieczór tak było tylko w pierwszej kwarcie. Potem przewagę osiągnęły liderki po rundzie zasadniczej i dość pewnie zwyciężyły. Nasza ekipa zaczęła ten mecz obiecująco. W 4 min po rzucie Megan Gustafson wygrywaliśmy 8:4. Potem na chwilę utraciliśmy prowadzenie, ale do końca kwarty dzielnie walczyliśmy pod koszami, a postawa naszego zespołu wskazywała, że możemy zmusić CCC do największego wysiłku i poszukać swojej szansy na sukces. Niestety gospodynie wyciągnęły wnioski z pierwszych dziesięciu minut. Zagrały agresywniej, poprawiły też celność rzutów z dystansu. Akademiczki bardzo długo nie mogły się wstrzelić. Przez 7 minut tej kwarty nie potrafiły zdobyć punktów z gry (trafiały jedynie z osobistych). Niemoc przerwała dopiero Gustafson. W tym momencie CCC prowadził zaledwie 33:27 więc sprawa była jeszcze całkowicie otwarta.

Zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 44:34 dla gospodyń. Gorzowianki dobrze zaczęły drugą połowę bo od dwóch trafień. Niestety nie poszły za ciosem. Miejscowe miały lepiej ustawiony rzut, a nam piłka do kosza wpadała z trudem. Przewaga rosła. Kiedy na początku czwartej kwarty po trójce Aaryn Ellenberg-Willey CCC prowadziło już 59:40 stało się jasne, że tego meczu, przynajmniej spisując się tak jak w sobotni wieczór wygrać się nie da. W niedzielę o godz. 19.00 drugi pojedynek. Na razie w serii play off (do trzech zwycięstw) prowadzi CCC 1:0 .