Pomaganie jest dziecinnie proste! "Nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas to my właśnie nie będziemy potrzebowali pomocy"

Artykuł sponsorowany
Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” działa od ponad 11 lat. Pomaga chorym i potrzebującym, organizuje wiele akcji oraz gali charytatywnych i pomogło wielu osobom dzięki Państwa wsparciu. Dzisiaj życzy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT.
Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” działa od ponad 11 lat. Pomaga chorym i potrzebującym, organizuje wiele akcji oraz gali charytatywnych i pomogło wielu osobom dzięki Państwa wsparciu. Dzisiaj życzy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT.
Grzegorz Hryniewicz, prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” zachęca do przekazania 1% podatku i opowiada jak działa i rozwija się organizacja, która pomogła na 6 milionów złotych.

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać”, jest organizacją pożytku publicznego, która istnieje od ponad 11 lat. Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” to przede wszystkim wspaniali i kreatywni ludzie, którzy je tworzą, pracując charytatywnie i oddając swoje serca na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi, organizacji wydarzeń oraz wsparcia potrzebującym.

Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” Grzegorz Hryniewicz od wielu zachęca do pomocy słowami:

"Dopóki jesteśmy zdrowi to powinniśmy pomagać innym, nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas to my właśnie nie będziemy potrzebowali pomocy"

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” pomaga chorym i potrzebującym, organizuje wiele akcji, gali charytatywnych i pomogło dzięki Państwa wsparciu na kwotę 6 milionów złotych.

Członkami Honorowymi-Ambasadorami Stowarzyszenia są gwiazdy, które namawiają do pomocy naszym podopiecznym: Kasia Wilk, Dorota Gardias, Joanna Kołaczkowska, Patrycja Kosiarkiewicz, Michał Szpak i Bartek Jędrzejak. Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” zajmuje się szeroko pojętą pomocą osobom potrzebującym i chorym. Ciągle rozszerza swoje działania, dlatego też we wrześniu 2019 roku otworzyło Centrum Pomocy „Warto jest pomagać”, które sfinansowane zostało przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Grzegorz Hryniewicz Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” wyszedł z nowymi projektami, które mają na celu przełamywanie barier, kierując się przesłaniem, że najważniejszy jest drugi człowiek.

W okresie świątecznym odwiedziliśmy wspaniałe dzieciaczki z Pogotowia Opiekuńczego, którym nasi Wolontariusze stworzyli i wręczyli paczki bożonarodzeniowe. Obchodziliśmy również wspólne pierwsze urodziny naszego Bachusika „Pomagusia”, który wykonany z brązu przesiaduje w samym sercu Zielonej Góry, na małej fontannie na deptaku. Spotykamy się regularnie w naszej siedzibie przy ulicy Dąbrowskiego 35 w Zielonej Górze. Podczas spotkań, planujemy, myślimy nad różnorodnymi pomysłami, ale także wspieramy się w spontanicznych rozmowach.

Już na samym początku marca nawiązaliśmy aktywną i długo wyczekiwaną współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, pracowaliśmy nad powstaniem wyjątkowego konkursu dla zielonogórskich szkół, mającego na celu pomoc dla Schroniska i zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy. Nasi Wolontariusze zaangażowali się również w spacery z bezdomnymi pieskami, lecz ze względów na obecną sytuację związaną z koronawirusem zostało to przełożone... czekamy z niecierpliwością na powrót do wszystkich naszych zadań i planów.

W tak trudnym dla wszystkich czasie, w którym musimy zmierzać się z tak dalekim, a zarazem bliskim zjawiskiem jak pandemia, która nas dotknęła, Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wraz z Wolontariuszami Centrum Pomocy „Warto jest Pomagać” postanowili działać wirtualnie. Z dnia na dzień przenieśliśmy się w wirtualny świat, w którym też możemy pomagać i czuć się potrzebnymi.

W Internecie, na Facebooku powstała wyjątkowa grupa. Dlaczego wyjątkowa? Ponieważ staramy się działać, przekładając swoją pracę i chęć niesienia pomocy do Internetu, do możliwości, jakie dał nam aktualnie Świat. Grupa nosi nazwę „Wirtualnie. Kreatywnie. Twórczo”, już w ciągu jednego tygodnia dołączyło ponad 300 osób! Wspólnie tworzymy różnego rodzaju twórcze pomysły od inspiracji poprzez konkursy i propozycje muzyczno-filmowe do gier i zabaw, które można realizować razem z rodziną, będąc w domu. Tematyka poruszana na grupie jest dla wszystkich grup wiekowych, dlatego jeszcze bardziej zachęcamy wszystkich do dołączenia i aktywnego udzielania się.

Pomaganie jest proste. Wystarczy wpisać nasz numer KRS

Na rozliczenie PIT-a mamy czas do końca maja. Oto kilka prostych kroków, które ułatwią Tobie rozliczenie PIT-a. 1 % podatku dla Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” to pomoc w chorym w powrocie do zdrowia.

Grzegorz Hryniewicz pokazuje trzy kroki jak łatwo to zrobić. Po pierwsze: Przekaż 1% podatku wpisując KRS 0000 318 521, po drugie przekaż darowiznę na szlachetny cel. Na stronie www.wartojestpomagac.pl łatwo i szybko możesz pomóc robiąc przelew. Po trzecie: Ktoś bliski potrzebuje pomocy? Napisz do nas na [email protected] opisując cel zbiórki, a my podpowiemy jak możesz pomóc.

W tym roku PIT-a można rozliczyć wyjątkowo do końca maja 2020 roku. Bezpłatny program do rozliczenia pita i przekazania 1% podatku znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia www.wartojestpomagac.pl Rozliczając się za pomocą naszego programu wspierasz podopiecznych Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.

Przedstawiamy instrukcję jak w kilku krokach przekazać 1% dla Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.
W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT. 2. Uwierzytelnij się, wpisując swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z deklaracji za rok 2018, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2019 rok i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za rok 2018 lub użyj profilu zaufanego. Co dalej? Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP. Uwaga jeśli robisz to po raz pierwszy to

  1. wybierz z listy numer KRS tej OPP, której chcesz przekazać 1% podatku KRS 0000 318 521,
  2. wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz),
  3. zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie OPP informacji o 1% podatku.

Jeśli chcesz zmienić OPP to:

  1. wybierz opcję „Zmieniam organizację”,
  2. wybierz z wykazu OPP numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1% ,
  3. wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz),
  4. zatwierdź tę zmianę.

Zaakceptuj i wyślij zeznanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska