MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 300 rowerzystów wzięło udział w wyścigu Kaczmarek Electric MTB w Krośnie Odrzańskim

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Tak wyglądała kolejna odsłona Kaczmarek Electric MTB (2024) w Krośnie Odrzańskim.
Tak wyglądała kolejna odsłona Kaczmarek Electric MTB (2024) w Krośnie Odrzańskim. Łukasz Koleśnik
Kaczmarek Electric MTB to organizowany cyklicznie wyścig rowerowy, którego jeden z etapów odbywa się w Krośnie Odrzańskim. Ponad 300 rowerzystów wzięło udział w tegorocznej edycji. W Parku Tysiąclecia odbywały się osobne zawody dla najmłodszych.

Krosno Odrzańskie od siedmiu lat jest częścią wieloetapowego rajdu rowerowego Kaczmarek Electric MTB. Podczas pierwszej edycji miłośnicy jednośladów nawiedzili stolicę powiatu krośnieńskiego, a w wyścigu wzięło udział ponad 700 zawodników. Jak podaje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, który pomaga przy organizacji krośnieńskiego etapu, w latach frekwencja niestety spadała. W 2019 r. było 705 uczestniczek i uczestników, w roku pandemii 323 (2020), następnie 491 (2021) i 468 (2022), a w ubiegłym roku 338. Jak wyglądał Kaczmarek Electric MTB 2024 w Krośnie Odrzańskim?

W tym roku krośnieńska trasa jest piątym etapem cyklu. Jak co roku, cykliści zebrali się przy starcie (oraz mecie) na placu Unii Europejskiej w Krośnie Odrzańskim. Główny wyścig podzielony jest na trzy trasy:

  • MINI - 26 km, 400 metrów przewyższenia
  • MEGA - 44 km, 800 metrów przewyższenia
  • GIGA - 62 km, 1200 metrów przewyższenia

W zawodach wzięło udział 276 zawodników. To jednak nie wszystko, ponieważ w Parku Tysiąclecia mieściła się strefa dziecka, gdzie organizowano zawody dla najmłodszych. Na listę wpisało się aż 76 dzieci.

Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądał tegoroczny Kaczmarek Electric MTB w Krośnie Odrzańskim:

Tak wyglądała kolejna odsłona Kaczmarek Electric MTB (2024) w Krośnie Odrzańskim.

Ponad 300 rowerzystów wzięło udział w wyścigu Kaczmarek Elec...

Organizacja rajdu rowerowego w Krośnie Odrzańskim

W przygotowanie, a także nadzorowanie rajdu rowerowego Kaczmarek Electric MTB w Krośnie Odrzańskim zaangażowanych jest mnóstwo osób. Wszystkich wymienia OSiR Krosno Odrzańskie:

"W przygotowanie tras i całej imprezy zaangażowanych jest bardzo wiele osób. Trasa w swojej znakomitej większości przebiega przez tereny Nadleśnictwa Bytnica, które od początku naszej współpracy aktywnie wspiera nas w wytyczaniu, oczyszczaniu, a także nieodpłatnym udostępnianiu swoich pięknych obszarów. Swoje serce i nieocenioną pomoc świadczą również nasi Przyjaciele z K.O. Team Krosno Odrzańskie, objeżdżający trasy, ale i pomagający nam doprowadzić je do "jezdności", Dowództwo i Żołnierze 5 Kresowego batalionu saperów, którzy poprzez zabezpieczanie tras i pomoc zawodniczkom oraz zawodnikom stali się symbolem krośnieńskiego etapu. To ważne zwłaszcza w obecnej sytuacji. To również dowód na to, że mając takie siły zbrojne możemy czuć się bezpieczni. Wytyczanie i objazd tras możliwy był dzięki życzliwości krośnieńskiej firmy wypożyczającej quady - Panda Quad.
Serdecznie dziękujemy również Władzom Samorządowym - Powiatu i Gminy, Krośnieńskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągowo-Komunalnemu i Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Służbom Mundurowym - Policji, Straży Miejskiej, Nadodrzańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnowa, Oddziałowi Wojskowemu PTTK, Firmom, Przedsiębiorstwom oraz Bike & Run Promotion, Sołectwom i Osobom, które wsparły nas w organizacji!"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska