Poruszające Misterium Męki Pańskiej w dawnej bazie wojsk radzieckich [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dariusz Brożek
Dariusz Brożek
Trzy razy upadał pod ciężarem krzyża, symbolizującego nasze grzechy. I trzy razy zdołał się podnieść podczas męczeńskiej drogi na Golgotę - wśród płaczu kobiet oraz obelg gawiedzi, podburzanej przez faryzeuszy, którzy wydali go na śmierć. Cierpiał na krzyżu, by po trzech dniach wstać z martwych i zbawić nas od grzechów. To główne przesłanie Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w sobotę, 17 marca, w Kęszycy Leśnej pod Międzyrzeczem.
Trzy razy upadał pod ciężarem krzyża, symbolizującego nasze grzechy. I trzy razy zdołał się podnieść podczas męczeńskiej drogi na Golgotę - wśród płaczu kobiet oraz obelg gawiedzi, podburzanej przez faryzeuszy, którzy wydali go na śmierć. Cierpiał na krzyżu, by po trzech dniach wstać z martwych i zbawić nas od grzechów. To główne przesłanie Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w sobotę, 17 marca, w Kęszycy Leśnej pod Międzyrzeczem. Dariusz Brożek, Artur Anuszewski
Udostępnij:
- Na krzyż z nim, na krzyż – krzyczeli Żydzi z Jerozolimy, kiedy Poncjusz Piłat symbolicznie obmył dłonie wodą i kazał im wydać Jezusa z Nazaretu. W Kęszycy Leśnej koło Międzyrzecza odbyło się IX Misterium Męki Pańskiej.

Trzy razy upadał pod ciężarem krzyża, symbolizującego nasze grzechy. I trzy razy zdołał się podnieść podczas męczeńskiej drogi na Golgotę - wśród płaczu kobiet oraz obelg gawiedzi, podburzanej przez faryzeuszy, którzy wydali go na śmierć. Cierpiał na krzyżu, by po trzech dniach wstać z martwych i zbawić nas od grzechów. To główne przesłanie Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w sobotę, 17 marca, w Kęszycy Leśnej pod Międzyrzeczem.

Areną sakralnego widowiska był dawny plac apelowy (Kęszyca Leśna to dawna baza wojskowa, w której dawniej stacjonowali żołnierze Niemieccy, a po wojnie Polacy i następnie Rosjanie – redakcja). Jego centralnym punktem była scena, na której Poncjusz Piłat zdecydował o losie Jezusa z Nazaretu. Nie znalazł w nim winy, ale wydał go uczonym w piśmie Żydom.

W postać Chrystusa wcielił się Michał Górgurewicz z Nietoperka. Przed mrozem i wiatrem chroniła go tylko cienka tunika. Ostatnie sceny zagrał boso. Czy było mu zimno? – Byłem tak przejęty, że nic nie czułem. Ani zimna, ani wiatru – mówił po zakończeniu misterium.

Relacja i zdjęcia z misterium w środę, 21 marca, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.

Zobacz też: Najnowszy Magazyn Informacyjny GL (16.03.2018)

Polecamy również:

Już wkrótce czekają nas duże zmiany w Kodeksie pracy. Nowe regulacje mają dotyczyć m.in. urlopów wypoczynkowych, premii uznaniowych, umów o pracę. Szczegóły mają być znane w połowie marca. Rząd powołał specjalną Komisję Kodyfikacyjną, która ma opracować projekty Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy. Obecne przepisy obowiązują od ponad 40 lat i zdaniem resortu pracy są mocno przestarzałe. Co może się zmienić? Oto niektóre propozycje komisji, które już teraz są szeroko komentowane. Zobacz na kolejnych slajdach w galerii.Zobacz też: Kiedy ZUS może kontrolować co robimy na zwolnieniu lekarskim?wideo: Dzień Dobry TVN/x-newsPOLECAMY:

Urlopy i premie. Zwalnianie kobiet w ciąży i przerwa na papi...

W niedzielę (21 stycznia) w hali CRS w Zielonej Górze odbyła się VII edycja Lubuskich Targów Ślubnych. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tłumy odwiedzających miały okazję zapoznać się z bogatą ofertą najlepszych salonów sukien ślubnych, jubilerów, kwiaciarni oraz fotografów. W jednym z pokazów sukni ślubnych wzięła udział Anna Piszczałka z programu Top Model. Jej występ zapowiedziała pochodząca z Zielonej Góry aktorka, Sandra Staniszewska.Zobacz też: Izabela Janachowska zdradziła jakie suknie ślubne są teraz hitem

Najmodniejsze suknie ślubne na Lubuskich Targach Ślubnych w ...

Nieobyczajne wybryki w miejscu publicznym, zakłócanie ciszy nocnej, niszczenie mienia publicznego - za te i inne wykroczenia grożą srogie mandaty. Sprawdziliśmy, jaki mandat grozi za konkretne wykroczenie. Zebraliśmy te najbardziej nietypowe. Znajdziesz je na kolejnych zdjęciach w galerii.W internecie bardzo często trwają dyskusje, czy policja lub straż miejska słusznie wystawiła konkretny mandat. Dotyczy to m. in. plucia w miejscu publicznym, czy poruszania się niewłaściwą stroną drogi poza terenem zabudowanym. Mandaty dostawały też osoby, które wyrwały kwiaty z klombu w miejscu publicznym. Zdarzało się, że mundurowi karali mandatami pary, uprawiające seks w miejscu publicznym. Niektóre przepisy są dość skomplikowane. Poznać je powinni m. in. właściciele psów. Jest wiele niuansów, które decydują o ostatecznej karze dla właściciela w zależności od tego, czy pies wyrządził jakąś szkodę, czy może kogoś pogryzł.Sprawdź na kolejnych zdjęciach w galerii za jakie nietypowe wykroczenia można dostać mandat. Przeczytaj też:  Ceny mandatów i punkty karne za wykroczenia [MANDATOWNIK 2017]Zobacz też wideo: Policja wypatruje kierowców przez lornetki i wystawia wysokie mandaty za używanie telefonów

Mandat możesz dostać za sikanie, albo uprawianie seksu w mie...

Kiedyś piękne i zadbane, dziś zniszczone i zapomniane. Takich miejsc w województwie lubuskim nie brakuje. Rozsiane po miastach i malutkich miejscowościach popadają w ruinę. Niektóre z nich powoli odzyskują swój dawny blask dzięki nowym właścicielom, którzy remontują. Jednak wiele z nich nie da się już uratować. Zapraszamy Was na wędrówkę po ciekawych miejscach na Ziemi Lubuskiej.Na zdjęciach pałac w Bojadłach dwa lata temu (2014 r.) widziany z zewnątrz. Zdjęcia z wnętrza zrobione w 2016 roku. Pałac ma prywatnego właściciela, który prowadzi w nim prace konserwatorskie.Zobacz: Tajemnice hitlerowskiej fabryki amunicji D.A.G Alfred Nobel w Nowogrodzie Bobrzańskim

Opuszczone i zapomniane miejsca na Ziemi Lubuskiej [ZDJĘCIA, CZ. 1]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie