Pościg za piratem drogowym. Policjant postrzelił 16-latka

Dariusz Brożek
Dariusz Brożek
Pościg za volkwagenem zakończył się na ściernisku. Dariusz Brożek
W sobotę, ok. godz. 15, na rogatkach wsi Stary Dworek między Bledzewem a Skwierzyną, doszło do strzelaniny.

Po pościgu za granatowym volkswagenem polo policjant postrzelił w stopę kierującego nim 16-latka. Samochód nie zatrzymał się do kontroli w Skwierzynie. Uciekając, kierowca złamał wiele przepisów, m.in. jechał po chodniku w terenie zabudowanym z prędkością blisko 140 km/h.

Jak poinformował nas prokurator Tomasz Chechła z Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, pojazd został zatrzymany na rogatkach w Starym Dworku. Wjechał w ściernisko, kilkanaście metrów od drogi. Autem jechały dwie osoby. Policjant oddał trzy strzały ostrzegawcze. Wtedy kierowca rzucił w niego nożem. Funkcjonariusz oddał kolejne dwa strzały w jego kierunku. Jeden z pocisków trafił 16-latka w stopę.

Ranny został przewieziony do szpitala. Na miejscu policjanci zabezpieczają ślady pod nadzorem prokuratora.

Zobacz też: WINOBRANIE 2016. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WINOBRANIA

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

z
zwykły realista
W dniu 22.08.2016 o 12:13, BlackDevil napisał:

naszej Policji jeszcze wiele brakuje do innych policji,nie mówiąc już o USA.Na szacunek do policji musi ona pracować bardzo długo i nie tylko zależy to od niej,od rządzących też.

 

Co racja to racja, ale gówniarz, który rzuca się z nożem na policję musi wiedzieć, że policja może też i strzelić. 

B
BlackDevil

Teraz to ich jedyna praca

B
BlackDevil
W dniu 22.08.2016 o 10:59, komi napisał:

Jestem za Kto jest przeciw  -  niech obejrzy sobie Balladę o Januszku Dyskusje o USA to teoretyzowanie, ale jednak tam do każdego policjanta mówi się per "Officer" a nie "pędź Pało". Tam nawet "krawężnik" ma posłuch, nie koniecznie szacunek ale posłuch i zatrzymany "srrrra po gaciach" a nie pyskuje do funkcjonariusza

naszej Policji jeszcze wiele brakuje do innych policji,nie mówiąc już o USA.Na szacunek do policji musi ona pracować bardzo długo i nie tylko zależy to od niej,od rządzących też.

k
komi
W dniu 22.08.2016 o 08:29, lancet napisał:

Nic nie świadczyło o niewinności gnojka. nie zatrzymał się, uciekał,rzucił nożem w policjanta... nie miał oznaczeń, że ma zaledwie 16 lat. Medal albo premia dla policjanta za zachowanie na służbie i skuteczne zatrzymanie szczawia bo następnym razem zabiłby prawdopodobnie kogoś bo czułby się bezkarny.

 

Jestem za

 

Kto jest przeciw  -  niech obejrzy sobie Balladę o Januszku

 

Dyskusje o USA to teoretyzowanie, 

ale jednak tam do każdego policjanta mówi się per "Officer" a nie "pędź Pało".

 

Tam nawet "krawężnik" ma posłuch, nie koniecznie szacunek ale posłuch i zatrzymany "srrrra po gaciach" a nie pyskuje do funkcjonariusza

B
BlackDevil
W dniu 22.08.2016 o 08:29, lancet napisał:

Nic nie świadczyło o niewinności gnojka. nie zatrzymał się, uciekał,rzucił nożem w policjanta... nie miał oznaczeń, że ma zaledwie 16 lat. Medal albo premia dla policjanta za zachowanie na służbie i skuteczne zatrzymanie szczawia bo następnym razem zabiłby prawdopodobnie kogoś bo czułby się bezkarny.

co by było gdyby babcia miała wąsy? :D

l
lancet
W dniu 21.08.2016 o 14:39, Hipster napisał:

ale zaraz strzelać i później przez całe życie po psychiatrach się włóczyć jak zastrzeli niewinnego

Nic nie świadczyło o niewinności gnojka. nie zatrzymał się, uciekał,rzucił nożem w policjanta... nie miał oznaczeń, że ma zaledwie 16 lat. Medal albo premia dla policjanta za zachowanie na służbie i skuteczne zatrzymanie szczawia bo następnym razem zabiłby prawdopodobnie kogoś bo czułby się bezkarny.

a
andrzejsilski
W dniu 21.08.2016 o 16:25, Hipster napisał:

przestępców trzeba ścigać i bezprzykładnie karać,ale zaraz bez wyroku strzelać do nich to nie passe,to nie strzelnica,a człowiek nie tarcza,ani inny zwierz, tylko istota Boża.

aha czyli po wyroku można strzelać ? O czym ty piszesz ? Wracaj do gimnazjum .... powinni go zabić na miejscu zanim on zabiłby matke z dzieckiem na chodniku... chyba że to twój synalek to wszystko jasne dlaczego go bronisz... Policja w takich przypadkach nie powinna się w ogóle "szczypać" z gimbazą tylko pokazać jaka jest na prawdę (na wzór USA). Może wtedy byłby większy respekt do policji....

M
Międzyrzeczanin
W dniu 21.08.2016 o 16:25, Hipster napisał:

przestępców trzeba ścigać i bezprzykładnie karać,ale zaraz bez wyroku strzelać do nich to nie passe,to nie strzelnica,a człowiek nie tarcza,ani inny zwierz, tylko istota Boża. 

 

Tak wszystko ładnie pięknie wygląda na papierze i w tym stronniczym artykule, tylko jak by ranił tym nożem policjanta lub potrącił jakąś inną osobę, to też byś tak pisał?. No wiem, policjantem to byś się nie przejął (ryzyko zawodowe byś napisał), ale jak sam napisałeś życie to największa wartość więc należy je chronić, a policjant w przeciwieństwie do innych grup zawodowych ma obowiązek również chronić życie i zdrowie innych osób oraz swoje. Ja osobiście uważam, że słusznie postąpił, pamiętaj, że mógł strzelać w głowę lub korpus a strzelał w nogi aby wyrządzić idioc.e jak najmniejszą szkodę przy tym unieszkodliwić go (taką mam nadzieję). Jak ucieka, nie bacząc na osoby postronne i atakuje nożem to nie wiadomo czemu to robił, mógł mieć coś w samochodzie, skąd ten policjant miał to wiedzieć. A poza tym, nie wiem co to za policjant ale na pewno ma rodzinę (bo przecież każdy ma) do której chce wrócić po służbie cały i zdrowy a nie dać się zabić jakiemuś idioc.e.

Od razu napiszę tak mam w rodzinie mundurowych w różnych formacjach, żeby była jasność. 

 

przestępców trzeba ścigać i bezprzykładnie karać,ale zaraz bez wyroku strzelać do nich to nie passe,to nie strzelnica,a człowiek nie tarcza,ani inny zwierz, tylko istota Boża.

 
H
Hipster
W dniu 21.08.2016 o 15:51, Międzyrzeczanin napisał:

Takich niewinnych są pełne więzienia.Ja rozumie, że Policja jako instytucja jest pase, ale jak Policjant wydaje polecenia to się słucha, a jak jednego zastrzelą a drugiego postrzelą to może ten trzeci zatrzyma się i nie będzie ryzykował, życiem i zdrowiem innych, niczemu niewinnych ludzi. Dla mnie jako rodzica dwójki dzieci to bobrze, że eliminują idiot.w im więcej ich wyeliminują tym bezpieczniej dla nas, bo bezpieczniej.

przestępców trzeba ścigać i bezprzykładnie karać,ale zaraz bez wyroku strzelać do nich to nie passe,to nie strzelnica,a człowiek nie tarcza,ani inny zwierz, tylko istota Boża.

H
Hipster
W dniu 21.08.2016 o 15:15, danka zielonogórzanka napisał:

Jak niewinny to dlaczego ucieka i rzuca nożykiem w policjanta?

ucieka bo durny,a jak rzuca nożykiem,to wyszkolony policjant taki nożyk odrzuci

M
Międzyrzeczanin
W dniu 21.08.2016 o 14:39, Hipster napisał:

ale zaraz strzelać i później przez całe życie po psychiatrach się włóczyć jak zastrzeli niewinnego

Takich niewinnych są pełne więzienia.

Ja rozumie, że Policja jako instytucja jest pase, ale jak Policjant wydaje polecenia to się słucha, a jak jednego zastrzelą a drugiego postrzelą to może ten trzeci zatrzyma się i nie będzie ryzykował, życiem i zdrowiem innych, niczemu niewinnych ludzi. Dla mnie jako rodzica dwójki dzieci to bobrze, że eliminują idiot.w im więcej ich wyeliminują tym bezpieczniej dla nas, bo bezpieczniej.

d
danka zielonogórzanka
W dniu 21.08.2016 o 14:39, Hipster napisał:

ale zaraz strzelać i później przez całe życie po psychiatrach się włóczyć jak zastrzeli niewinnego

Jak niewinny to dlaczego ucieka i rzuca nożykiem w policjanta?

H
Hipster
W dniu 21.08.2016 o 14:34, danka zielonogórzanka napisał:

Jak kolejny glina rozwali w realu kolejnego "nieśmiertelnego", to będzie znów "mordercy!!!...", a jak będą na patrolu odwracali głowę od chuliganerii, to "gdzie wy jesteście!!!..."To prawda, to kolejny przykład nieśmiertelnego, którego postrzelił zły glina.Nieważne czy uciekał przed pościgiem czy oni czekali na niego.Na widok policjanta, który daje sygnały do zatrzymania należy się zatrzymać. Nie zatrzymasz się ma prawo użyć broni. Policjant to nie Kaszpirowski, żeby wiedział telepatycznie co kierowca ma na sumieniu.

ale zaraz strzelać i później przez całe życie po psychiatrach się włóczyć jak zastrzeli niewinnego

d
danka zielonogórzanka

Jak kolejny glina rozwali w realu kolejnego "nieśmiertelnego", to będzie znów "mordercy!!!...", a jak będą na patrolu odwracali głowę od chuliganerii, to "gdzie wy jesteście!!!..."

To prawda, to kolejny przykład nieśmiertelnego, którego postrzelił zły glina.

Nieważne czy uciekał przed pościgiem czy oni czekali na niego.

Na widok policjanta, który daje sygnały do zatrzymania należy się zatrzymać. Nie zatrzymasz się ma prawo użyć broni. Policjant to nie Kaszpirowski, żeby wiedział telepatycznie co kierowca ma na sumieniu.

i
iovado
W dniu 20.08.2016 o 20:24, BlackDevil napisał:

a może one zapatrzyli się na policję w Usa i chcą być takimi amerykanami gringo?

Trudno mi zgadnąć, co masz na myśli, Amerykanie mają swoje problemy, my swoje. Nijak ma się to do naszej rzeczywistości. Sądzę, że na USA bardziej zapatrzeni są ci "bohaterowie" od ucieczek, a raczej na durne filmy i gierki, gdzie ma się siedem żywotów i zero odpowiedzialności. Nie wspomnę tu o wszelkiego rodzaju wspomagaczach nieśmiertelności i o zwykłym rozsądku, wspomnianym przez Pohybla, którego już nie ma komu wszczepiać, bo instytucja rodzicielska i nauczycielska zdegradowały się okropnie.

Dodaj ogłoszenie