Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Powstaje nowy plac zabaw w Krośnie Odrzańskim. Mieszkańcy narzekają, że staje się on miejscem libacji alkoholowych WIDEO

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
Nowy plac zabaw przy PCK w Krośnie Odrzańskim jest nietypowy. Urząd postawił na gry podwórkowe. Wiosną plac ma się rozrosnąć, ale pojawił się problem. Mieszkańcy narzekają, że wieczorami plac zmienia się w miejsce libacji alkoholowych. Ławki na placu zabaw okupują dorośli, którzy piją tam alkohol.

Gry podwórkowe, czyli specjalne wodo i mrozoodporne podłoże do zabawy. To nowe elementy innowacyjnego placu zabaw przy PCK w Krośnie Odrzańskim. Część placu jest już przygotowana, ale to nie koniec. W przyszłym roku ma on zostać rozbudowany. Pojawił się jednak problem, na który zwrócili uwagę mieszkańcy. Wieczorami plac zabaw zmienia się w miejsce libacji alkoholowych...

Plac zabaw przy PCK w Krośnie Odrzańskim.

Powstaje nowy plac zabaw w Krośnie Odrzańskim. Mieszkańcy na...

Nietypowy plac zabaw w Krośnie Odrzańskim

O nowej inwestycji rozmawiamy z rzecznikiem prasowym urzędu miasta w Krośnie Odrzańskim, Sławomirem Pawlakiem.

- Plac zabaw został już w części zagospodarowany. Na nawierzchni placu naniesiono specjalną techniką różne gry podwórkowe, jak np. gry w klasy - mówi Pawlak. - To pierwszy tego typu plac zabaw w Krośnie Odrzańskim.

Ponadto na placu zabaw znajduje się stół do piłkarzyków oraz stoliki, na których można grać w szachy lub warcaby.

- Zachęcamy dzieci i młodzież do tego, aby wychodziły z domów, ruszały się i trochę pogłówkowały przy niektórych grach - dodaje rzecznik.

W przyszłym roku ma zostać zagospodarowana druga część placu zabaw przy PCK w Krośnie Odrzańskim.

- Znajdzie się tam labirynt, będą tablice do malowania i rozwiązywania zagadek - wymienia S. Pawlak. - Nowe urządzenia zostaną zainstalowane wiosną przyszłego roku.

Oprócz tego planowane są nowe nasadzenia zieleni. Plac zabaw przy PCK ma stać się kolejną wizytówką miasta.

Plac zabaw miejscem libacji alkoholowych?

Większość mieszkańców cieszy się z nowych rozwiązań na placu zabaw, choć niektórzy uważają, że klasyczny plac zabaw, który wcześniej znajdował się na tym terenie był bardziej użyteczny.

- Małe dzieci nie wiedzą, jak korzystać z nowych elementów. 3-latki instrukcji nie przeczytają - zauważa jedna z mieszkanek. - Z drugiej strony rodzice powinni pokazywać, jak na nowym placu się bawić.

Większym problemem, na który krośnianie zwracają uwagę, są wieczorne libacje alkoholowe na placu zabaw.

- Zainstalowano ławeczki, z których korzystają głównie klienci pobliskiego sklepu i przesiadują tutaj z alkoholem - mówi nasza rozmówczyni, mieszkanka Krosna Odrzańskiego.

Dopytujemy w krośnieńskim urzędzie czy w jakiś sposób problem zostanie rozwiązany?

- Nie było tego typu zgłoszeń do straży miejskiej, ale zwrócimy uwagę na ten problem - zapewnia S. Pawlak. - Sprawę zgłosimy do straży miejskiej. Jestem przekonany, że podjęte zostaną odpowiednie kroki i wzmożone zostaną patrole w tym miejscu. Mieliśmy do czynienia z podobnymi sytuacjami w innych miejscach w mieście. Sprawdzimy czy istnieje możliwość montażu kamery w tym miejscu. Monitoring miejski jest sukcesywnie rozszerzany. Mamy około 50 kamer w naszym mieście, kolejne mają pojawić się w dolnej części Krosna.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska