Poznaliśmy komplet półfinalistów lubuskiego Pucharu Polski. Są niespodzianki!

Paweł Górski
W półfinale Pucharu Polski zameldowały się: Lechia Zielona Góra, Stal Jasień, Syrena Zbąszynek oraz wcześniej Warta Gorzów Robert Gorbat
W środę 24 kwietnia poznaliśmy komplet półfinalistów Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego. W hicie ćwierćfinałowych zmagań Lechia Zielona Góra pokonała Solar Home Stilon Gorzów.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej został rozegrany „wewnętrzny” mecz AstroEnergy Warty Gorzów, w którym pierwszy zespół po dogrywce pokonał własne rezerwy 2:1. Teraz do Warciarzy dołączyły trzy pozostałe zespoły, które przebrnęły przez ćwierćfinały.

W najciekawszym pojedynku Solar Home Stilon Gorzów musiał na własnym terenie uznać wyższość Lechii Zielona Góra. W lidze ostatnio górą byli gorzowianie, lecz puchar przyniósł odmienne rozstrzygnięcie. Zielonogórzanie weszli w mecz wyśmienicie – od gola Jakuba Kołodennego w czwartej minucie spotkania. Skromne prowadzenie Lechii utrzymywało się przez długi czas, w czym na pewno pomogła druga żółta kartka dla Adriana Łuszkiewicza w 58 minucie. Kapitan Stilonu obejrzał ją za faul na Przemysławie Mycanie i w konsekwencji z czerwoną kartką opuścił boisko. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego przypieczętowali zwycięstwo w czwartej minucie doliczonego czasu gry, kiedy na 2:0 strzelił Tomasz Matuszewski.

Więcej o meczu:

W Słubicach natomiast doszło do sporej niespodzianki – faworyzowana Osiedle Sady Polonia uległa swojemu ligowemu rywalowi, Stali Felgenhauer Jasień aż 1:4. Tu również goście błyskawicznie rozpoczęli strzelanie, bo już w trzeciej minucie wynik otworzył Patryk Jasiak. Miejscowi nie byli w stanie odpowiedzieć, a na dodatek pierwszą połowę zamknął gol na 2:0 autorstwa Jussufa Mwinyi. Po przerwie Stal w dalszym ciągu lepiej prezentowała się na murawie i kolejne trafienia „Józka” z Tanzanii i Japończyka Takato Sakai zamknęły mecz. Słubiczanie zdobyli jedynie honorowego gola w 89 minucie, kiedy 15-letni Oliwier Komejsza wykorzystał rzut karny.

Odmienny przebieg miało spotkanie w Zbąszynku, choć ono również zakończyło się rezultatem 4:1, ale dla gospodarzy. Lechia II Zielona Góra objęła prowadzenie już w drugiej minucie po golu Macieja Pawelca, ale później strzelali wyłącznie miejscowi. Dwa trafienia Marcina Webera oraz po jednym Adriana Ratajczyka i Wiktora Kuberskiego sprawiły, że Syrena pewnie awansowała do półfinału.

Losowanie par półfinałowych Lubuski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi w poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 12:00.

Wyniki ćwierćfinałów wojewódzkiego Pucharu Polski:

• Solar Home Stilon Gorzów – Lechia Zielona Góra 0:2 (bramki: Kołodenny, Matuszewski)
  • Osiedle Sady Polonia Słubice – Stal Felgenhauer Jasień 1:4 (Komejsza – Mwinyi 2, Jasiak, Sakai)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Lechia II Zielona Góra 4:1 (Weber 2, A. Ratajczyk, Kuberski – Pawelec)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – AstroEnergy Warta Gorzów 1:2 pd. (Ufir – Trepczyński 2)

Piłkarskie Orły: rzepinianie na czele kwietnia

W kwietniowym rankingu Piłkarskich Orłów w województwie lubuskim obecnymi liderami są ex aequo dwaj piłkarze Ilanki Rzepin – Kacper Lewitzki i Mateusz Stefanowicz. Trzecią lokatę zajmują natomiast wspólnie zawodnicy Cariny Gubin – Denis Matuszewski i Dominik Więcek.

W nadchodzący weekend czeka nas ostatnia kolejka kwietnia, a zatem rywalizacja snajperów w tym miesiącu rozstrzygnie się. W III lidze dojdzie do kolejnego derbowego starcia – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański podejmie Lechię Zielona Góra. AstroEnergy Warta Gorzów u siebie zagra z przedostatnim w tabeli Rakowem II Częstochowa, a Carinę Gubin i Solar Home Stilon Gorzów czekają wyjazdy na południe – na boiska kolejno Ślęzy Wrocław i LKS-u Goczałkowice.