Przegrana Zastalu Zielona Góra

(flig)
Tomasz Wojdyła (z lewej, obok Tomasz Fortuna) i jego koledzy znakomicie zagrali w pierwszym meczu, a wczoraj fatalnie. Jaki będzie trzeci mecz?
Czy w ciągu czterech dni pokazujący dobry basket zespół może zmienić się w popełniającą szkolne błędy, nie potrafiącą trafić do kosza, ekipę? Może.

SOKÓŁ ŁAŃCUT - INTERMARCHE ZASTAL ZIELONA GÓRA 76:66 (21:21, 15:19, 19:5, 19:21) - stan pojedynku (do trzech zwycięstw) 1:1

SOKÓŁ: Pisarczyk 16, Glapiński 15, Chromicz 14, Fortuna 11, Dubiel 4 oraz: Nitsche 8, Szurlej 4, Strzelecki i Sowa po 2, Dalawender i Czerwonka po 0.
INTERMARCHE ZASTAL: Fliger 24, Wojdyła 8, Rajewicz 7, Raczyński 4, Kukiełka 3, M. Chodkiewicz 3, Busz i A. Chodkiewicz po 0.
Sędziowali: Andrzej Bartocha (Kielce), Adrian Szczotka (), Jakub Kotulski (Stalowa Wola). Widzów 400.

Udowodnił to w środę Intermarche Zastal w Łańcucie. Owszem, można było się spodziewać, że Sokół zagra zupełnie inaczej niż w Zielonej Górze, że mocno stanie w obronie i będzie chciał pokonać faworyta, ale nikt nie przypuszczał, że nasi zawodnicy mogą grać tak słabo! Straty, szkolne błędy kroków, niecelne rzuty, chaos w ataku, słabość w obronie.

Czy tak może prezentować się lider, faworyt awansu do ekstraklasy? Oczywiście gospodarze bardzo dobrze grali w obronie, walczyli chyba jak nigdy w tym sezonie. Bardzo słabo spisywali się sędziowie, którzy popełnili wiele błędów. To wszystko prawda, ale nasz zespół nie powinien schodzić poniżej pewnego poziomu.

Niestety, zszedł. Wynik trzeciej kwarty 5:19 jest wprost porażający. Przez 10 minut oddaliśmy dwa celne rzuty! Pokazując coś takiego po prostu nie mogliśmy wygrać. Do przerwy jeszcze jakoś to wyglądało. Wprawdzie Sokół zaczął od 7:0, ale w 6 min po trafieniu Tomasza Wojdyły objął prowadzenie 11:10. Potem było bardzo równo. W drugiej kwarcie, wprawdzie nie pokazywaliśmy nic wielkiego, ale wydawało się, że mimo własnej słabości damy radę zwyciężyć, mieć spokojne święta i szykować się do boju o ekstraklasę. Tym bardziej że w 16 min po trójce Tomasza Wojdyły było 32:23 dla nas. Zespoły schodziły na przerwę przy prowadzeniu Intermarche Zastalu 40:36. Potem była kompromitacja w trzeciej kwarcie, niewiele lepsza gra w czwartej i wstydliwa porażka. Panowie co się z wami stało - chciałoby się zapytać

W pozostałych meczach., o miejsca 1-8: Spójnia Stargard Szczec. - MKS Dąbrowa Górnicza 69:81 - 0:2; ŁKS Petrolinvest Łódź - Big Star Tychy. Mecz Znicz Basket Pruszków - Siarka Tarnobrzeg odbędzie się dziś: o miejca 9-16: Sudety Jelenia Góra - Olimp Start Lublin 48:63 - 1:1, AZS AWF Katowice - Asseco Prokom II Gdynia, Tempcold AZS Politechnika Warszawska - Żubry Białystok; Victoria Górnik Wałbrzych - MOSiR Krosno