PTT Lignano 2019. Lubuscy tenisiści stołowi wracają w Włoch z medalami [ZDJĘCIA]

oprac. (vp)
W dniach 14–16 marca 2019 r. we włoskim Lignano odbył się międzynarodowy turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym PTT Lignano 2019. Wzięli w nim udział lubuscy tenisiści stołowi, którzy wracają do Polski w medalami.Złoty medal drużynowo i brązowe medale indywidualnie tenisistów GZSN „START” Gorzów Wlkp.Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” reprezentowali Marek Chybiński i Damian Fira. W turnieju drużynowym Marek Chybiński i Damian Fira zajęli I miejsce pokonując faworytów turnieju Niemców. W turnieju indywidualnym wywalczyli brązowe medale. „START” Zielona Góra wraca z 3 medalamiRównież zawodnicy „START-u” Zielona Góra zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 3 medale. Igor Misztal, podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka w klasie 10-tej zdobył indywidualnie brązowy medal. W grupie eliminacyjnej pokonał wszystkich zawodników: 3:0 Uthaisara z Tajlandii, 3:1 Jerrego Vasqueza z USA oraz Rosjanina Pavla Lukyanova 3:2. W ćwierćfinale bezapelacyjnie wygrał 3:0 z z Bunpotem Sillapangiem z Tajlandii. W meczu o finał przegrał 1:3, musiał uznać wyższość Filipa Radovica z Czarnogóry, który został zwycięzcą Turnieju. Igor zdobył również srebrny medal w grze zespołowej wspólnie z Włochem Lorenzo Cordua. Wyszli z grupy na I miejscu wygrywając wszystkie spotkania wynikiem 2:0, z Francją, Rosją, Tajlandią. W półfinale pokonali 2:0 zespół z USA, w finale ulegli Wielkiej Brytanii 0:2. Drugi zawodnik, Tomasz Jakimczuk (trener - Jacek Kaczmarek), w klasie 2 wraz zawodnikiem – Rafałem Czuperem („Start „Białystok) zdobył w grze drużynowej brązowy medal. Zwyciężyli wszystkie swoje spotkania wynikami 2:0; z Serbią, USA , Tajlandią. Natomiast w półfinale ulegli Korei 0:2. Tomek bardzo dobrze zaprezentował się w swojej bardzo licznej, 27-osobowej klasie drugiej. Po wyjściu z grupy, w której wygrał wszystkie spotkania, również zwyciężył w ćwierć finale 3:1 z Borisem Stoiljkovicem z Serbii. W walce o medale po bardzo wyrównanej grze uległ 2:3 Brazylijczykowi Guilherme Marcio de Costa. Zajął ostatecznie dobre 5-8 miejsce. Lubuscy zawodnicy dobrze rozpoczęli sezon, zdobywając swoje ważne punkty rankingowe, niezbędne do uzyskania kwalifikacji paraolimpijskich. PTT Lignano 2019 był bowiem pierwszym turniejem kwalifikacji paraolimpijskiej Tokio 2020.Zobacz też: RaceRunning w Sosnowcu: Nowy sport dla niepełnosprawnych zagościł w Zagłębiu Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze
W dniach 14–16 marca 2019 r. we włoskim Lignano odbył się międzynarodowy turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym PTT Lignano 2019. Wzięli w nim udział lubuscy tenisiści stołowi, którzy wracają do Polski w medalami. Złoty medal drużynowo i brązowe medale indywidualnie tenisistów GZSN „START” Gorzów Wlkp. Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” reprezentowali Marek Chybiński i Damian Fira. W turnieju drużynowym Marek Chybiński i Damian Fira zajęli I miejsce pokonując faworytów turnieju Niemców. W turnieju indywidualnym wywalczyli brązowe medale. „START” Zielona Góra wraca z 3 medalami Również zawodnicy „START-u” Zielona Góra zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 3 medale. Igor Misztal, podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka w klasie 10-tej zdobył indywidualnie brązowy medal. W grupie eliminacyjnej pokonał wszystkich zawodników: 3:0 Uthaisara z Tajlandii, 3:1 Jerrego Vasqueza z USA oraz Rosjanina Pavla Lukyanova 3:2. W ćwierćfinale bezapelacyjnie wygrał 3:0 z z Bunpotem Sillapangiem z Tajlandii. W meczu o finał przegrał 1:3, musiał uznać wyższość Filipa Radovica z Czarnogóry, który został zwycięzcą Turnieju. Igor zdobył również srebrny medal w grze zespołowej wspólnie z Włochem Lorenzo Cordua. Wyszli z grupy na I miejscu wygrywając wszystkie spotkania wynikiem 2:0, z Francją, Rosją, Tajlandią. W półfinale pokonali 2:0 zespół z USA, w finale ulegli Wielkiej Brytanii 0:2. Drugi zawodnik, Tomasz Jakimczuk (trener - Jacek Kaczmarek), w klasie 2 wraz zawodnikiem – Rafałem Czuperem („Start „Białystok) zdobył w grze drużynowej brązowy medal. Zwyciężyli wszystkie swoje spotkania wynikami 2:0; z Serbią, USA , Tajlandią. Natomiast w półfinale ulegli Korei 0:2. Tomek bardzo dobrze zaprezentował się w swojej bardzo licznej, 27-osobowej klasie drugiej. Po wyjściu z grupy, w której wygrał wszystkie spotkania, również zwyciężył w ćwierć finale 3:1 z Borisem Stoiljkovicem z Serbii. W walce o medale po bardzo wyrównanej grze uległ 2:3 Brazylijczykowi Guilherme Marcio de Costa. Zajął ostatecznie dobre 5-8 miejsce. Lubuscy zawodnicy dobrze rozpoczęli sezon, zdobywając swoje ważne punkty rankingowe, niezbędne do uzyskania kwalifikacji paraolimpijskich. PTT Lignano 2019 był bowiem pierwszym turniejem kwalifikacji paraolimpijskiej Tokio 2020.