OPRAC.:
Bartosz Głąb
FC Barcelona po szalonym meczu pokonała Valencię 4:2 na zakończenie 33 kolejki ligi hiszpańskiej. Bohaterem w poniedziałkowy wieczór został Robert Lewandowski, który w drugiej połowie spotkania skompletował klasyczny hat-trick. Duma Katalonii dzięki wygranej utrzymała w tabeli pozycję wicelidera. Zobacz skrót meczu Barcelona - Valencia.

Najciekawsze akcje meczu FC Barcelona - Valencia CF

Katalońska drużyna prowadzenie objęła już w 22. minucie, gdy Raphinia zagrał dokładnie na głowę Fermina Lopeza, a ten precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik meczu. Jednak kilka minut później Nietoperze wyrównały po fatalnym błędzie Marc-Andre ter Stegena i trafieniu Hugo Duro. Natomiast w 38. minucie Ronald Araujo sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym i sędzia był zmuszony podyktować rzut karny, który na bramkę zamienił Pepelu

Po pierwszej połowie Valencia prowadziła 2:1. Jednak goście przez pół meczu grali w osłabieniu. Gruziński bramkarz Giorgi Mamardaszwili nie popisał się, gdy dotknął piłki ręką poza polem karnym, powstrzymując szarżującego Lamine Yamala. Arbiter początkowo puścił grę, ale po wideoweryfikacji musiał ukarać golkipera Valencii czerwoną kartką. Zastąpił go Jaume Domenech.

Ilkay Gundogan w 49. min dośrodkował z rzutu rożnego, a Lewandowski głową zdobył wyrównującą bramkę. Po chwili kapitan reprezentacji Polski zza pola karnego strzelił w środek bramki, a piłkę złapał Domenech. Podobna sytuacja powtórzyła się jeszcze w 75. min.

Gole z meczu FC Barcelona - Valencia CF. Robert Lewandowski skompletował hat-trick

W 82. min Domenech źle wypiąstkował piłkę po rzucie rożnym, a Lewandowski ponownie zdobył bramkę głową. W doliczonym czasie 35-letni napastnik skompletował hat-tricka, gdy z rzutu wolnego ustalił wynik meczu na 4:2. RL9 strzelił 16 goli w tym sezonie ligi hiszpańskiej. Liderem jest jednak Artem Dowbyk z Girony, który ma 19 goli.

Lewandowski jest drugim po Janie Urbanie Polakiem, który strzelił trzy gole w meczu La Liga. Napastnik Osasuny Pampeluna dokonał tego w sezonie 1990/91, gdy jego drużyna pokonała Real Madryt 4:0.

Zespół trenera Carlo Ancelottiego Real Madryt z dorobkiem 84 pkt wyraźnie prowadzi w La Liga i zmierza po 36. w historii klubu mistrzostwo Hiszpanii. Druga Barcelona traci do "Królewskich" 11 pkt, a trzecia Girona - 13. Do końca rozgrywek zostało pięć kolejek.(PAP)

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...