Zamknij

Gazeta Lubuska

Radosny Światowy Dzień Wcześniaka 2017 w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

W sobotę, 18 listopada w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie w ramach Światowego Dnia Wcześniaka 2017.Organizatorzy przygotowali

Mariusz Kapała / GL

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/65] Następne

Radosny Światowy Dzień Wcześniaka 2017 w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

W sobotę, 18 listopada w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie w ramach Światowego Dnia Wcześniaka 2017.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Imprezę oraz zabawy dla dzieci poprowadzi Bodzio Clown. Aktorzy Teatru Lubuskiego oraz Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego czytali bajki. Spotkania obejmuje również porady neurologopedyczne, rehabilitacyjne i laktacyjne, a także m.in. masaż niemowląt metodą Shantala, czy nauka wiązania chusty. Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim trwa do godz. 15!

Warto wiedzie, że Kliniczny Oddział Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze posiada III stopień referencyjny. To oznacza, że ma kompetencje i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami z zakresu patologii noworodka, w tym wcześniakami o krańcowo niskiej masie urodzeniowej - czyli około 500 gram.

Według oficjalnych danych Klinicznego Oddziału Neonatologii, od stycznia do końca października 2017 roku Szpitalu Uniwersyteckim na świat przyszło 215 wcześniaków. Jest to 12 proc. wszystkich urodzeń.

Przeczytaj też: Lekarze przyjmujący w niedzielę i święta w Lubuskiem [WYKAZ]Zobacz również: Weekend imprez w Lubuskiem. Co się dzieje?

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy