Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozrywka rozgrywka

(bat)
Dziś ma się rozstrzygnąć przetarg na budynek byłej Estrady. Jest jeden chętny na nieruchomość i nie są to bynajmniej Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe SA, czyli dzierżawca obiektu. Przypomnijmy, że miasto postanowiło sprzedać budynek Hali Ludowej przy ul. Wrocławskiej. Od 1998 r. obiekt dzierżawią ZPR. Firma miała stworzyć centrum rozrywkowe, ale prowadzi tam głównie salon gier. Zainwestowaliśmy w obiekt kilkaset tysięcy złotych, płacimy wysoki czynsz. Tymczasem działalność przynosi nam straty, jest dekoniunktura, a nowe formy pracy wymagają inwestycji tłumaczy dyrektor ZPR Jerzy Janus. Poza tym trudno inwestować w nie swój obiekt. Po cichu mówiono, że pieniądze znalazłyby się, gdyby ZPR odkupiły nieruchomość od miasta. Prowadzono nawet rozmowy na ten temat między miastem a firmą.
Zaporowa cena

W ubiegłym miesiącu ogłoszono przetarg na nieruchomość. Miasto zaproponowało cenę wywoławczą: 700 tys. zł. Zaznaczono też w specyfikacji przetargowej, że istnieje umowa dzierżawna z ZPR do 2010 r. oraz że obiekt ma mieć przeznaczenie kulturalno-rozrywkowe. Wszystko wskazywało na to, że ZPR wystartują w przetargu. Tymczasem nie złożyły oferty. Miasto zaproponowało za wysoką cenę mówi J. Janus.
Dyrektor J. Janus nie zaprzeczał, że liczy na małe zainteresowanie przetargiem i w efekcie obniżkę kwoty przez władze miasta. Przypomnijmy, że w przypadku braku oferentów w dwóch przetargach miasto może sprzedać nieruchomość w drodze negocjacji, obniżając np. jej cenę.
Czy ZPR liczyły również na możliwość zmiany sposobu zagospodarowania swoje już hali Niewykluczone, ale niekonieczne kwituje dyrektor ZPR.

Przetarg z niespodzianką

Tymczasem do przetargu zgłosił się inny chętny zielonogórska firma handlująca artykułami spożywczymi sąsiadująca z Halą Ludową. Jeśli oferta przedsiębiorstwa spełnia wymagania specyfikacji, sprzedamy halę zapowiada rzecznik zarządu miasta Tomasz Burchardt. Oferent wie, że całość obiektu wydzierżawiona jest przedsiębiorstwom rozrywkowym.
Czy jeśli dojdzie do sprzedaży, nowy właściciel może wyrzucić ZPR z obiektu lub podwyższyć czynsz Wyrzucić nie może, sprawy czynszu reguluje natomiast umowa mówi T. Burchardt. Na pewno nowy właściciel nie będzie mógł przeznaczyć budynku na inne cele niż kulturalne. Będzie to zaznaczone w umowie notarialnej, a poza tym jest w planie zagospodarowania przestrzennego terenu.
Czy Hala Ludowa trafi w ręce zielonogórskiego przedsiębiorstwa handlowego, dowiemy się prawdopodobnie dziś. Jeśli obiekt zmieni właściciela, zapytamy go o koncepcję zagospodarowania budynku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska