Siatkarze Olimpii Sulęcin nie wygrali w Krakowie nawet seta

Siatkarze Olimpii Sulęcin bardzo chcieli skutecznie powalczyć w Krakowie, lecz rywale okazali się zbyt silni. Robert Gorbat
Nie udał się sulęcińskim siatkarzom wyjazd do Krakowa. W sobotnim (5 lutego), pierwszoligowym meczu nie wygrali nawet seta, a pod prysznicami znaleźli się... po zaledwie godzinie i 20 minutach gry.

Przed tygodniem nasza drużyna cieszyła się z powrotu na boisko kontuzjowanych rozgrywających Bartosza Zrajkowskiego i Artura Błażeja. W Krakowie okazało się jednak, że długi rozbrat tych zawodników z drużyną spowodował zatracenie pewności w grze i wcześniej wypracowanych automatyzmów. Sulęcinianie zawodzili praktycznie we wszystkich elementach siatkarskiej sztuki: słabo przyjmowali zagrywki rywali, mylili się w atakach, nie kończyli kontr, w całym meczu popsuli aż 15 zagrywek.

- W treningu miałem w minionym tygodniu tylko dziesięciu zawodników, więc nawet nie mogliśmy normalnie pograć sześciu na sześciu - usłyszeliśmy od trenera Olimpii Łukasza Chajca. - Czekamy na powrót wszystkich kontuzjowanych graczy. Potrzebujemy czasu i cierpliwości, by osiągnąć swój normalny poziom.

Jak przebiegało spotkanie w Krakowie? W pierwszym secie gospodarze, prowadzeni przez nie mylących się nad siatką Dawida Dulskiego (14 punktów w całym meczu) i Karola Borkowskiego dominowali od pierwszej do ostatniej akcji. W końcówce drugiego goście zbliżyli się do akademików na dwa oczka, jednak końcówka należała wyraźnie do miejscowych. W najbardziej zaciętej, trzeciej odsłonie to sulęcinianie długo prowadzili jednym lub dwoma punktami, lecz zupełnie pogubili się w końcówce od stanu 22:22. Najpierw, po dobrym przyjęciu, zaatakowali bez bloku... poza boisko, a zaraz potem wpadli w siatkę przy pojedynczym bloku krakowian.

• Exact System Norwid Częstochowa - SMS PZPS Spała 3:1,
  • Chemeko-System Gwardia Wrocław - Visła Proline Bydgoszcz 3:2.

Olimpia, mająca do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 pkt.