MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Upadłość NEONET. To koniec popularnej sieci sklepów RTV i AGD?

Karolina Kwiatek
Karolina Kwiatek
Koniec zakupów w Neonecie? Wrocławski gigant złożył wniosek o upadłość!
Koniec zakupów w Neonecie? Wrocławski gigant złożył wniosek o upadłość! Lucyna Neonow/ Polska Press - zdjęcie ilustracyjne
Miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów z towarami AGD, RTV, GSM i IT w Polsce złożyła do wrocławskiego sądu dwa wnioski - sanacyjny i upadłościowy. Co to oznacza dla klientów?

AKTUALIZACJA - Poniedziałek (4 grudnia)

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu podjął decyzję o otwarciu postępowania sanacyjnego w sprawie firmy Neonet, a także zezwolił spółce na zachowanie zarządu własnego nad całym przedsiębiorstwem. Złożony wniosek upadłościowy nie będzie dalej procedowany.

Raz jeszcze podkreślić należy, że postępowanie restrukturyzacyjne nie jest postępowaniem upadłościowym, ani nawet jakąkolwiek jego odmianą. Wręcz przeciwnie, podstawowym założeniem restrukturyzacji jest dalsze funkcjonowanie Spółki i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej - czytamy w oświadczeniu.

Firma podkreśla, że żaden klient sieci nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową.

Wcześniej pisaliśmy:

W piątek (1 grudnia) zarząd spółki Neonet S.A przekazał informacje o problemach płynnościowych spółki. Zdecydowano się na złożenie do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego, który został przedstawiony w poniedziałek (27 listopada). Kolejnego dnia (28 listopada) wystosowano jeszcze jeden wniosek, upadłościowy.

"Zarząd Spółki NEONET S.A. informuje także, iż w dniu 28 listopada 2023 roku, złożony został także wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek, gdyby w toku priorytetowego postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć konsensusu między Spółką, a jej kontrahentami. Spółka nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli Spółki, Zarząd NEONET S.A. podjął decyzję o złożeniu obu wniosków" - czytamy w oświadczeniu.

Firma podkreśla że wnioskowana sanacja nie jest równoznaczna z samym procesem upadłościowym. Zarząd traktuje ją jako postępowanie mające zmienić strukturę spółki.

- W ramach restrukturyzacji ma nastąpić reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zarząd Spółki NEONET S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności.

Co z klientami Neonet?

W oświadczeniu przygotowanym przez spółkę, zarząd uspokaja. Do czasu rozwiązania sytuacji klienci sieci Neonet nie odczują trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online.

"Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową".

Zobacz też:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Upadłość NEONET. To koniec popularnej sieci sklepów RTV i AGD? - Gazeta Wrocławska

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska