Skoki narciarskie VAL DI FIEMME PREDAZZO 2019 wyniki. Dawid Kubacki wygrał pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze!

Skoki wyniki
Dawid Kubacki Szymon Starnawski /Polska Press
Skoki narciarskie VAL DI FIEMME PREDAZZO 2019 WYNIKI 13.01.2019. Co za historia! Dawid Kubacki we wspaniałym stylu wygrał konkurs PŚ w Predazzo, a Ryoyu Kobayashi nie pobił rekordu wszech czasów. Japończyk był dopiero siódmy. To najlepszy dowód jak nieprzewidywalne są skoki.

SKOKI NARCIARSKIE SAPPORO 2019 WYNIKI NA ŻYWO TRANSMISJA ONLINE

Skoki narciarskie VAL DI FIEMME PREDAZZO 2019 wyniki NA ŻYWO. Gdzie oglądać Puchar Świata w Predazzo? Dzisiaj konkurs TRANSMISJA ONLINE

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA I PUCHARU NARODÓW. KTO JEST LIDEREM PŚ, MIEJSCA POLAKÓW

Skoki narciarskie transmisja wyniki na żywo

Dawid Kubacki długo na to czekał, ale w końcu dopiął swego – po raz pierwszy w karierze wygrał konkurs Pucharu Świata. W niedzielę we włoskim Predazzo nie było na niego mocnych. Na podium znów stanął też Kamil Stoch. Polaków przedzielił Austriak Stefan Kraft.

- Aż się popłakałem -nie krył wzruszenia Adam Małysz przed kamerą TVP. - Dawid w końcu skoczył tak jak powinien skoczyć. Jest naprawdę mocny. Dla niego to może być przełom.

Świetny występ Kubackiego zaskoczeniem nie jest, choć wydawało się, że abonament na zwycięstwo ma wykupiony Ryoyu Kobayashi. Japończyk, lider PŚ, ścigał rekord wszech czasów – siedem zwycięstw w PŚ z rzędu. Na półmetku niedzielnego konkursu był drugi, do prowadzącego Polaka tracił tylko 1,8 pkt. A jednak w finałowej serii zepsuł swój skok i wylądował dopiero na 7. miejscu.

Za to Kubacki dostał skrzydeł. Wygrał w stylu… Kobayashiego. 131,5 metrów, rywali przeskoczył o dwie długości nart.

- Moja metoda małych kroków działa. Włożyłem w to dużo pracy i w końcu to marzenie się spełniło. Ale wciąż są jeszcze mankamenty - mówił skoczek z Szaflar.

Kamil Stoch, dla którego to był 300. start w PŚ, jubileusz uczcił 3. miejscem. Na podium wskoczył z 8. miejsca, które zajmował po I serii.

10. był Piotr Żyła, punkty PŚ zdobyli też pozostali Polacy. Maciej Kot zajął 25. lokatę, Jakub Wolny 29., a Stefan Hula 30.

Teraz onkursy w Zakopanem. - Trudno mi wyobrazić sobie, co tam będzie się działo - mówił Małysz.

Skoki narciarskie Puchar Świata Val di Fiemme Predazzo wyniki na żywo konkurs dziś niedziela

Puchar Świata Val di Fiemme Predazzo szczegółowy plan transmisji na żywo TVP, Eurosport
Transmisje z obu konkursów w Predazzo przeprowadzą TVP, TVP Sport i Eurosport. Kwalifikacje pokaże tylko Eurosport.
Val di Fiemme Predazzo, piątek, 11.01.2019: kwalifikacje

 • Eurosport 1 – studio od 17.45, transmisja od 18.

Val di Fiemme Predazzo, sobota, 12.01.2019: konkurs

 • TVP Sport – studio od 15.05, transmisja od 16.
 • TVP 1 – studio od 15.50, transmisja od 16.
 • Eurosport 2 – transmisja od 16.

Val di Fiemme Predazzo, niedziela, 13.01.2019: konkurs

 • TVP Sport – transmisja od 17.
 • TVP 1 – studio od 16.25, transmisja od 17.
 • Eurosport 2 – transmisja od 16.45.

Skoki narciarskie na żywo

Puchar Świata Val di Fiemme Predazzo transmisja online internet streaming
Transmisje online z obu konkursów w Predazzo będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacjach TVP Sport i Eurosport Player.

Kobayashi doścignął kolejne legendy. Jako piąty skoczek w dziejach wygrał sześć konkursów PŚ z rzędu. Dołączył do Janne Ahonena, Mattiego Hautamaekiego, Thomasa Morgensterna i Gregora Schlierenzauera. W niedzielę może ustawić się w tej statystyce jako samodzielny lider i rekordzista wszech czasów. To bardzo realny scenariusz.

- To wielki zaszczyt znaleźć się w takim gronie - komentował Kobayashi. - O niedzieli i rekordzie nie myślę. Skupiam się tylko na swoich skokach.

Japończyk wygrywa z niezwykłą lekkością. Już w pierwszej serii sobotniego konkursu w Predazzo znokautował konkurentów. Kiedy siadał na belce startowej liderem był Kubacki. 122 m z wiatrem w plecy – to by wynik Polaka, nikt nie skoczył dalej. Aż przyszła kolej lidera PŚ. Kobayashi od niechcenia pofrunął 135 m, lądował raptem metr bliżej od rekord skoczni… Adama Małysza. Tak, jakby chciał powiedzieć: patrzcie i podziwiajcie.

Skoki narciarskie Val di Fiemme Predazzo WYNIKI Polaków

Reszcie zostaje dziś walka o pozostałe dwa miejsca na podium. Ostatnio w rywalizacji zwykłych śmiertelników bryluje Kubacki. Polak w drugim konkursie z rzędu zajął 2. miejsce. Wciąż marzy o pierwszym zwycięstwie w PŚ, jest w życiowej formie, ale ma jedną słabość, którą łatwo wskazać i nazwać: to Kobayashi.

W finale Japończyk postawił efektowną kropkę nad i. Wyrównał rekord obiektu (136 m), mimo że skakał z obniżonego rozbiegu. Triumfował z przewagą 26,5 pkt.

Skoki narciarskie VAL DI FIEMME PREDAZZO 2019 wyniki NA ŻYWO SKOKI TRANSMISJA ONLINE

Kubacki o drugie miejsce walczył ze Stochem, który w drugiej serii skoczył znakomicie - 133,5 m - i na podium przesunął się z 5. miejsca. Mniej utytułowany Kubacki wytrzymał presję i 131,5 pozwoliło mu obronić zajmowaną na półmetku lokatę.

Ten wynik jest dla mnie wielką motywacją do dalszej pracy. Będę robił swoje z uśmiechem na twarzy. Ryoyu wygrał dziś z dużą przewagą, ale to nie ma dla znaczenia. Wszystko, co możemy zrobić, to poprawiać nasze skoki i zobaczymy, czy uda się go pokonać - mówił Kubacki.

Lepiej niż ostatnio prezentował się Piotr Żyła, który był 7.

Świetny występ Polaków sprawił, że Biało-Czerwoni odzyskali prowadzenie w Pucharze Narodów. W klasyfikacji generalnej PŚ w pierwszej piątce jest trzech podopiecznych Stefana Horngachera. Trzeci Stoch ma tylko punkt straty do drugiego Żyły, na 5. miejsce awansował Kubacki. Poza zasięgiem jest Kobayashi (w sumie już dziewięć wygranych konkursów w tym sezonie).

Stefan Hula w Predazzo zdobył 2 punkty PŚ – za 29. miejsce.

W finałowej serii zabrakło Macieja Kota (110,5 m, 34. miejsce) i Jakuba Wolnego (109 m, 39).

Wcześniej pisaliśmy:
Ryoyu Kobayashi ma chrapkę na kolejny rekord. Japoński lider PŚ, który wczoraj w Predazzo wygrał kwalifikacje do sobotnich zawodów, może stać się pierwszym skoczkiem w historii z siedmioma zwycięstwami z rzędu na koncie. Na razie jego licznik pokazuje pięć.

Skoki narciarskie na żywo WYNIKI Polaków

Japończyk mierzy się z legendami. Serię sześciu sukcesów zaliczali Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer. Rekord jest w zasięgu 22-latka. W kwalifikacjach skoczył najdalej - 134,5 m - i nie dał ani jednego powodu, by myśleć, że okres jego dominacji dobiega końca.

Na trwały wygląda też układ sił w polskiej kadrze, który powstał podczas TCS. Najmocniejszą kartą w talii Horngachara jest Kubacki, który w kwalifikacjach zajął 3. miejsce (132 m).

Do doskonałości wciąż trochę brakuje, ale pracujemy nad tym - uśmiechał się skoczek z Szaflar.

Kamil Stoch wciąż jest krok za czołówką (129 m, 5. lokata), a Piotr Żyła spełnia się w roli najbardziej nieprzewidywalnego (128 m, ale miejsce 16., po problemach przy lądowaniu).

- Czuję się w porządku, choć nie wszystko jest jeszcze tak, jak powinno - mówił przed kamerą Eurosportu Kamil Stoch. - Cały czas walczę z trudnościami. Lubię jednak tutaj wracać, szkoda tylko, że nie przywiozłem trochę lepszej dyspozycji. Pierwsze wrażenia? Tory są naturalne, więc jest trochę rodeo.

Skoki narciarskie dzisiaj wyniki na żywo konkurs dzisiaj

Do konkursu awansowali też pozostali Biało-Czerwoni. Stefan Hula (118,5 m) był 30., a Jakub Wolny (117,5 m) - 32. Walczący o powrót do normalnej dyspozycji Maciej Kot wciąż toczy nierówną walkę z kryzysem. Zapewnił sobie udział w konkursie, ale 110 m pozwoliło mu zająć dopiero 41. miejsce.

Predazzo wróciło do kalendarza PŚ po siedmiu latach przerwy, a to miejsce, które polskim skoczkom i kibicom doskonale się kojarzy. Tutaj Adam Małysz i Kamil Stoch zdobywali tytuły mistrzów świata, a polska drużyna historyczny, bo pierwszy, brązowy medal MŚ. Pięć lat temu mistrzem świata juniorów został tu Jakub Wolny. Małysz, dziś występujący w roli dyrektora sportowego, wciąż jest rekordzistą największego obiektu w kompleksie Trampolino Dal Ben (136 m).

Sobotni konkurs rozpocznie się o godz. 16, niedzielny - godzinę później.

Puchar Świata w skokach 2018/2019 transmisja wyniki na żywo

Czy w Predazzo obudzi się Żyła?

- Piotrek w czasie Turnieju Czterech Skoczni miał jakieś problemy fizjologiczne. Nie wiem dokładnie, co mu się stało, może przytrafiła mu się jakaś choroba albo wirus. I tak w Bischofshofen radził sobie już dużo lepiej niż w Innsbrucku. Wciąż pojawiały się w jego skokach pewne techniczne kłopoty, ale dużo istotniejsze było to, że znów czuł się dobrze. Mam nadzieję, że na Pucharze Świata w Val di Fiemme wróci na swój wysoki poziom - mówi Stefan Horngacher, trener polskiej kadry.

Niespodzianką kwalifikacji była dyskwalifikacja Niemca Markusa Eisenbichlera. Drugi zawodnik 67. TCS mial nieprzepisowy kombinezon i nie zobaczymy go w pierwszym konkursie w Val di Fiemme Predazzo.

Skoki narciarskie transmisja na żywo online internet


Program zawodów PŚ w Val di Fiemme Predazzo**

11.01.2019, piątek, Val di Fiemme Predazzo**

 • - 16:00 - Oficjalny trening
 • - 18:00 - Kwalifikacje


12.01.2019, sobota, Val di Fiemme Predazzo

 • - 15:00 - seria próbna
 • - 16:00 - pierwsza seria konkursowa


13.01.2019, niedziela, Val di Fiemme Predazzo

- 16:00 - kwalifikacje
- 17:00 - pierwsza seria konkursowa

Skoki narciarskie VAL DI FIEMME PREDAZZO 2019 wyniki NA ŻYWO. Gdzie oglądać Puchar Świata w Predazzo? Dziś drugi konkurs TRANSMISJA ONLINE

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Skoki narciarskie VAL DI FIEMME PREDAZZO 2019 wyniki NA ŻYWO. Gdzie oglądać Puchar Świata w Predazzo? Dzisiaj konkurs TRANSMISJA ONLINE

Skoki narciarskie TRANSMISJA ONLINE. Gdzie oglądać Puchar Świata w Predazzo?

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
spotkaj sie
Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie www.seksualnie.eu mój nick wiklul1 . lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą :)
g
gość z Lublina
i skoków nie mogłam obejrzeć - brak sygnału
Dodaj ogłoszenie