Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skóra wciąż nowa

(ika)
Twoja skóra jest szorstka i wydaje się poszarzała? Łuszczy się i słabo wchłania kosmetyki pielęgnacyjne? Zastosuj peeling, który usunie martwe komórki.

Dzięki temu zabiegowi twoja skóra odzyska blask!

Cykl odnowy naskórka trwa około 28 dni. Wtedy skóra stopniowo pozbywa się martwych komórek i naturalnie złuszcza. Najstarsze warstwy komórek zaczynają ulegać odwodnieniu, zrogowaceniu, aż wreszcie całkowicie obumierają. Żeby pomóc skórze w naturalnej odnowie, warto zastosować peeling.

Nazwa tego zabiegu pochodzi z języka angielskiego i oznacza "złuszczanie, skrobanie". - Peeling to po prostu usunięcie martwych komórek z powierzchni skóry - mówi Kinga Walicka- Ciszewska, technik usług kosmetycznych.

Rozświetlona twarz

Specyfiki przeznaczone do twarzy są zwykle łagodniejsze i nie powodują podrażnień. Jest kilka rodzajów peelingu:

  • mechaniczny - ściera martwy naskórek. Jest szorstki w dotyku, dzięki zawartości ziarnistych drobinek. Najczęściej dodawane są do niego zmielone łupinki migdałów, orzechów, pestek moreli, piasku. Można stosować go na skórę tłustą oraz normalną. Nakłada się na zwilżoną twarz, rozmasowuje kolistymi ruchami, a następnie spłukuje
  • enzymatyczny - jest najdelikatniejszy. Zawarte w nim wyciągi z owoców, drożdży albo ziół dosłownie "rozpuszczają" martwy naskórek. Nie działa on drażniąco, dlatego nadaje się do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Peeling enzymatyczny nakłada się jak maseczkę, rozsmarowując równomiernie na twarzy, a po kilkunastu minutach zmywa wodą
  • gommage - łączy zalety peelingu mechanicznego i enzymatycznego. Może zawierać maleńkie i delikatne drobiny ścierające. Nakłada się go jak maseczkę, rozsmarowując równomiernie na twarzy. Preparat najpierw rozpuszcza martwy naskórek, a później go ściera. Usuwa się go po zaschnięciu, pocierając skórę.
    Kiedy borykamy się z poważnymi "defektami" skóry takimi jak rozszerzone pory, trądzik przebarwienia czy blizny, pomocny może się okazać peeling chemiczny. Polega on na złuszczeniu naskórka przez zastosowanie roztworów różnych substancji chemicznych (np. kwasów).

    Ciało ze snów

    Peeling do ciała zwykle ma postać żelu lub kremu pod prysznic, które stosuje się jeden lub dwa razy w tygodniu zamiast mydła lub żelu do mycia.

    - Do pielęgnacji ciała stosowane są głównie peelingi mechaniczne - mówi Kinga Walicka- Ciszewska. To takie, które mają grubsze drobinki ścierne. Do wielu z nich dodaje się kryształy soli morskiej, rozdrobnione pestki owoców lub kryształki cukru. Substancje te nie tylko usuwają zniszczony naskórek, ale też doskonale nawilżają i odżywiają skórę. Peeling robimy zwykle podczas kąpieli.

    - W czasie stosowania peelingu do ciała dobrze jest wykonywać koliste, masujące ruchy, ponieważ masaż wspomaga prawidłowy przepływ limfy - radzi kosmetyczka. Wykonując peeling trzeba pamiętać, aby szczególną uwagę poświęcić kolanom, stopom i łokciom, gdzie gromadzi się zawsze najgrubsza warstwa zrogowaciałego naskórka- podpowiada specjalistka.

    Masujemy!

    Masaż za pomocą szorstkiej rękawicy sizalowej działa podobnie jak peeling. - Powoduje on nie tylko złuszczenie martwego naskórka, ale również polepsza ukrwienie skóry, pobudza krążenie krwi i przepływ limfy - mówi kosmetyczka.

    Gdy po takim masażu zastosujemy preparaty antycellulitowe i odżywcze balsamy do ciała, wchłoną się one bardzo szybko i będą działać skuteczniej.

    Czy wiesz, że

    Zastosowanie peelingu przed depilacją poruszy cebulki włosków tak, że łatwiej dadzą się usunąć. Nie stosuj tego zabiegu zaraz po goleniu, bo skóra może zareagować podrażnieniem.

    Natomiast między kolejnymi zabiegami depilacji regularne złuszczanie martwego naskórka zapobiegnie wrastaniu odrastających włosków.

    Kiedy stosować peeling?
  • przed nałożeniem samoopalacza. Dzięki temu skóra równomiernie "złapie" kolor i dłużej go utrzyma
  • na szorstkie partie ciała - przede wszystkim łokcie, kolana, stopy i plecy, jeśli znajdują się na nich małe krostki
  • tuż przed ważną imprezą. To szybki sposób na poprawę wyglądu skóry, która zaraz po zabiegu jest gładka i miękka w dotyku.
  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska