Skwierzynianka zdobyła medal w Berlinie! Inni zawodnicy Startu Gorzów też [ZDJĘCIA]

agr
Renata ma w sobie ogromnego ducha walki.
Renata ma w sobie ogromnego ducha walki. arch. R. Śliwińskiej
W środę, 22 sierpnia, mieszkająca w Skwierzynie Renata Śliwińska zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, które odbywają się w Berlinie. Ustanowiła tym samym nowy rekord świata z wynikiem 8,50 m w pchnięciu kulą w kategorii F40. A to niejedyne miejsce na podium zawodnika GZSN Start Gorzów drugiego i trzecia dnia mistrzostw.

Rekord świata Śliwińskiej pobity został w piątej kolejce. Dumny z wyniku jest m. in. trener Zbigniew Lewkowicz. To nie pierwszy taki wyczyn naszej kulomiotki. W zeszłym roku skwierzynianka podczas czwartego dnia Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce odbywających się w Londynie wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą (F40), uzyskując nowy rekord życiowy 7,23 m. W 2016 r. pokazała na co ją stać w Rio de Janeiro. Choć ostatecznie zajęła szóste miejsce, udało jej się pobić rekord świata. Rzucając dyskiem na odległość 23,34m nie tylko poprawiła własny najlepszy wynik o blisko 6m, ale ustanowiła też nowy rekord świata w kategorii F40.

W drugim dniu mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych w Berlinie dwa medale zdobyli zawodnicy Startu Gorzów. Mateusz Michalski był drugi na 200 m (T13), a Michał Głąb trzeci w pchnięciu kulą (F33). Za to po srebro trzeciego dnia sięgnął Mateusz Wojnicki w rzucie oszczepem (F34).