Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego z Szymonem Hołownią? Marszałek Sejmu: Na moich warunkach

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Marszałek Sejmu odniósł się do zapowiedzi Mariusza Kamińskiego i Maciej Wąsika, dotyczącej tego, że „niedługo się zobaczą”.
Marszałek Sejmu odniósł się do zapowiedzi Mariusza Kamińskiego i Maciej Wąsika, dotyczącej tego, że „niedługo się zobaczą”. Fot. Adam Jankowski/Polska Press
– Jeżeli Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik oczekują spotkania ze mną, to odbędzie się ono na moich warunkach – powiedział marszałek Sejmu. Szymon Hołownia podkreślił, że chodzi o warunki, które są opisane w Regulaminie Sejmu.

Spis treści

Hołownia powołuje się na Regulamin Sejmu

Marszałek Sejmu odniósł się do zapowiedzi Mariusza Kamińskiego i Maciej Wąsika, dotyczącej tego, że „niedługo się zobaczą”. W czwartek obaj politycy PiS nie pojawili się w Sejmie.

– Warunki przebywania w Sejmie ustala nie były poseł Kamiński, ani nie żaden inny były poseł, tylko ustala je marszałek Sejmu, więc jeżeli będziemy spotykali się w Sejmie to na warunkach, które określa marszałek Sejmu. Jeżeli panowie uważają się za posłów, każdy ma prawo uważać się za kogo chce, to trzeba powiedzieć, że sami wpadają w swoją pułapkę. Dlatego, jeżeli uważają się za posłów, to obowiązują ich przestrzeganie poleceń porządkowych marszałka Sejmu, na podstawie art. 7 Regulaminu Sejmu – powiedział marszałek Sejmu w rozmowie z dziennikarzami.

Marszałek ustala warunki

Szymon Hołownia dodał, że „jeżeli posłami nie są, to obowiązuje ich stosowanie się do poleceń porządkowych marszałka Sejmu na zasadach ogólnych, bo marszałek Sejmu odpowiada za porządek na terenie nie tylko Sejmu, ale całej Kancelarii Sejmu”.

Zaznaczył, że „jeżeli panowie Kamiński i Wąsik oczekują spotkania ze mną, to odbędzie się ono na moich warunkach, na warunkach, które opisane są w Regulaminie Sejmu i opisane są też w funkcji, którą wykonuje marszałek Sejmu, bo to marszałek Sejmu decyduje o tym, na jakich warunkach funkcjonuje Sejm i jego Kancelaria”.

– Mam nadzieję, że w tym co mówią nie pobrzmiewa, bo to by bardzo źle o nich świadczyło, jakiś element groźby, tego nie chciałbym się doszukiwać – dodał.

„Staramy się przywrócić normalność”

Marszałek Sejmu przypomniał, że „polskie prawo jest jasne, mamy art. 99 Konstytucji, mamy art. 274 Ustawy o wykonywaniu posła i senatora”. – One zostały stworzone nie (po to), bo się komuś podobały, tylko w bardzo określonym celu, po to, żeby prawa w Polsce nie stanowili przestępcy. To jest sens tych przepisów, na które tak często w tych dniach się powołujemy i dlatego te przepisy dotyczą wszystkich tych, którzy odpowiadają za nasze życie publiczne – wskazał.

Dodał, że „w Polsce wszyscy są równi wobec prawa”. – Niezależnie od tego, kogo znają, z kim się przyjaźnią i do jakiej partii należą. Staramy się przywrócić normalność – dodał.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

ag

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Spotkanie Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego z Szymonem Hołownią? Marszałek Sejmu: Na moich warunkach - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska