Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk (relacja live)

(vp)
Stelmet Zielona Góra vs Energa Czarni Słupsk - stan rywalizacji pierwszej rundy play off 3:2. Zielonogórzanie w półfinale zmierzą się z AZS-em Koszalin. Tomasz Gawałkiewicz
W środę Stelmet Zielona Góra pokonał w pięknym stylu we własnej hali Energę Czarnych Słupsk 75:63 i awansował do półfinału koszykarskiej ekstraklasy.

To był naprawdę piękny mecz w wykonaniu koszykarzy Stelmetu Zielona Góra. Aż pięciu zielonogórskich zawodników zdobyło 10 punktów lub więcej. Najlepszym zawodnikiem był Walter Hodge, zdobywca 15 punktów. Ale świetny występ zanotowali również Marcin Sroka (13), Quinton Hosley (10) i Oliver Stević (14). 10 punktów wywaczył także Łukasz Koszarek.

Początek pierwszej kwarty był bardzo wyrównany i zapowiadało się na bardzo zacięty pojedynek. Później jednak gospodarzom udało się wywalczyć większą przewagę i pierwsza odsłona meczu o być albo nie być dla obu zespołów zakończyła się wynikiem 23:14 dla Stelmetu Zielona Góra. Po drugiej kwarcie zielonogórzanom, m.in. za sprawą celnych rzutów za trzy punkty Koszarka i Sroki, udało się jeszcze powiększyć przewagę nad rywalem o kolejne trzy punkty.

Po przerwie zielonogórzanie kontynuowali swoją koncertową grę. Świetna gra w obronie i kilka przechwytów zakończonych trafieniami pozwoliły osiągnąć sporą przewagę nad rywalem. Po trzeciej kwarcie koszykarze Stelmetu Zielona Góra mieli już 19-punktową przewagę i na widowni mało kto już wierzył, że gospodarze mogą ten mecz przegrać.

W ostatniej odsłonie meczu podopieczni Mihailo Uvalina już tylko kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie dopuszczali do tego aby słupczanie zbytnio odrobili straty. Zielonogórzanie wprawdzie tę kwartę przegrali 11:18, ale cały mecz zakończył się wynikiem 75:63 i to Stelmet awansował do półfinału Tauron Basket Ligi. Już w najbliższą niedzielę zielonogórzanie zagrają u siebie pierwszy mecz półfinałowy z AZS-em Koszalin, który sprawił jedną z największych niespodzianek w tym sezonie i wyeliminował Trefla Sopot. Już dziś zapraszamy Was na relację na żywo z tego spotkania, którą będziecie mogli śledzić na naszym portalu www.gazetalubuska.pl