Stelmet Zielona Góra zdemolował Stabill Jezioro Tarnobrzeg

(vp)
Przemysław Zamojski w pierwszym meczu z Tarnobrzegiem zdobył dla Stelmetu Zielona Góra 12 punktów. A w sobotę rzucił dla nas aż 20 punktów! Tomasz Gawałkiewicz
W sobotę Stelmet Zielona Góra wysoko pokonał na wyjeździe Stabill Jezioro Tarnobrzeg 90:71 i tym samym zrewanżował się gospodarzom za bolesną porażkę w pucharze Polski.

Tutaj możesz zobaczyć zapis relacji żywo z meczu Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Stelmetu Zielona Góra (relacja live)

Zielonogórzanie od mocnego uderzenia rozpoczęli mecz. Świetnie spisał się w pierwszej kwarcie Aaron Cel, który rzucił aż 9 punktów. Do niego dopasował się Przemysław Zamojski, który trafił dwa razy za trzy i raz za dwa. Również 8 punktów zdobył w pierwszej odsłonie meczu Vladimir Dragicević i na pierwszą przerwę koszykarze Stelmetu schodzili z 13 punktową przewagą.

W drugiej kwarcie trwało dobijanie gospodarzy. Naszym zawodnikom praktycznie wszystko wychodziło i po pierwszej połowie nasi prowadzili już 51:28.

Trochę nerwowo zrobiło się po przerwie. Gospodarze wyszli na parkiet bojowo nastawieni i zaczęli odrabiać straty. Z kolei Stelmetowi nic nie wychodziło, brak skuteczności z połączeniu z wieloma stratami spowodował, że z 23 punktowej przewagi tarnobrzeżanie odrobili aż 11 oczek. Przez ponad 4 minuty trzeciej kwarty zielonogórzanie nie trafili ani razu do kosza. Fatalną passę na szczęście przerwał Dragicević. A potem było już tylko lepiej. Zielonogórzanie wprawdzie przegrali tę kwartę 17:22, ale na ostatnia przerwę schodzli z parkietu z przewagą 18 punktów. Wtedy już chyba nikt nie wierzył, że ten mecz mogą przegrać.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Stelmetu Zielona Góra 90:71 i zielonogórzanie nadal są liderem ligowej tabeli.