Strzelectwo. Maciej Kowalewicz piętnasty w konkurencji karabinu na 50 metrów z trzech postaw. Zakończenie zawodów Pucharu Świata w Kairze

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Koniec Pucharu Świata w Kairze
Koniec Pucharu Świata w Kairze FACEBOOK/POLSKI ZWIAZEK STRZELECTWA SPORTOWEGO
Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) zajął w Kairze w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata 15. lokatę w konkurencji karabinu na 50 metrów z trzech postaw. Zwyciężył Czech Jiri Privratsky. Był to ostatni dzień zmagań w stolicy Egiptu.

Maciej Kowalewicz najlepszy z Biało-Czerwonych w ostatnim dniu rywalizacji

Zawodnik Gwardii Olsztyn Maciej Kowalewicz uzyskał zajął piętnasty wynik w konkurencji karabinu na 50 metrów z trzech postaw. Zwyciężył Jiri Privratsky, który zdobył 467,9 pkt wyprzedzając Francuza Romaina Afrere'a - 460,5 oraz zawodnika Indii Akhila Sheorana - 451,8.

Rywalizowało 62 strzelców.

Na 17. miejscu w tej samej konkurencji wśród kobiet, w ostatnim dniu imprezy, uplasowała się Karolina Romańczyk (Śląsk Wrocław).

Wśród kobiet najcelniej strzelała Brytyjka Seonaid McIntosh - 469,3 i wyprzedziła Szwajcarki Chiarę Leone - 464,5 i Emely Jaeggi - 453,2.

Karolinie Kowalczyk do awansu do finału zabrakło tylko dwóch punktów. Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) uplasowała się w stawce 64 zawodniczek, na 26 miejscu, a Aleksandra Anna Pietruk (Kaliber Białystok) na 36.

Brak powtórzenia rezultatu w wykonaniu Stankiewicz

Wyniku z niedzieli nie powtórzyła Aneta Stankiewicz. Dziś strzelając z karabinu na 50 metrów w trzech postawach zajęła 31. miejsce.

Najlepiej z Biało-Czerwonych w stolicy Egiptu spisała się Stankiewicz zajmując trzecie miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 metrów. To było jedyne podium reprezentantów Polski w tych zawodach.

Kolejnymi imprezami w strzelectwie będą: Puchar Świata w skeecie i trapie w marokańskim Rabacie (6-12 lutego), Puchar Świata juniorów w Granadzie (Hiszpania) w karabinie i pistolecie (12-18 lutego) oraz mistrzostwa Europy seniorów i juniorów w karabinie i pistolecie w węgierskim Gyoer (26 lutego - 2 marca).