Studenci medycyny z całej Polski będą walczyć o tytuł...

  Studenci medycyny z całej Polski będą walczyć o tytuł mistrza w szyciu chirurgicznym [ZDJĘCIA]

  kali

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  I Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny - Zielona Góra 2017
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mariusz Kapała

  W piątek i w sobotę odbędą się II Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym. Organizatorem jest wydział lekarski i nauk o zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  Po raz pierwszy te nietypowe mistrzostwa odbyły się w zeszłym roku, właśnie w Zielonej Górze, Skąd pomysł na tę imprezę? Okazuje się, że studenci chcieli się uczyć szycia. Bo takich zajęć nie ma w programie kształcenia. Takich umiejętności można nabyć np. na praktykach. A skoro chcą się uczyć, to może od razu przygotować się do zawodów? Tak też się stało. Pierwsze mistrzostwa wygrali organizatorzy. Czy w tym roku obronią mistrzowski tytuł?

  II Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym dla studentów medycyny trwać będą dwa dni. Zmagania podzielone zostały na dwie części.

  W pierwszym dniu zawodów, 7 grudnia, w godz. 15.00-19.00 przeprowadzone zostaną wykłady, które przygotują uczestników pod względem merytorycznym do zawodów. W kolejnym dniu od 9.00 do 15.30 odbędą się zawody w trzech konkurencjach: szycie skóry, tkanki podskórnej i zespolenie przewodu pokarmowego. Przewidziano udział 20 czteroosobowych zespołów z uczelni medycznych z całej Polski.

  POLECAMY TAKŻE:


  Celem mistrzostw jest podniesienie wiedzy na temat technik szycia chirurgicznego oraz integracja środowisk studenckich z całego kraju.

  Zaproponowane przez Zieloną Górę mistrzostwa spotykają się z dużym zainteresowaniem studentów medycyny. Impreza odbędzie się w hotelu Grape Town przy al. Wojska Polskiego 79.

  A jak było podczas ubiegłorocznych mistrzostw w Zielonej Górze? Przypomnijmy sobie, oglądając zdjęcia Mariusza Kapały.


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »